אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לייצוגית: "דיפלומט גובה מחיר מופרז על סכיני גילוח ג'ילט" צילום: צביקה טישלר

בקשה לייצוגית: "דיפלומט גובה מחיר מופרז על סכיני גילוח ג'ילט"

על פי התביעה שהוגשה אתמול לבית המשפט המחוזי ת"א, יבואנית מותג הסכינים לישראל גובה מחיר הגבוה פי 2 מזה שבארה"ב ובאנגליה. הנזק לצרכנים ב-7 השנים האחרונות על פי התביעה: 138 מיליון שקלים

30.09.2014, 15:27 | תומר גנון

"קבוצת דיפלומט מנצלת לרעה את כוחה המונופוליסטי, כדי לקבוע מחיר מופרז ולא הוגן של סכיני גילוח של המותג ג'ילט, אשר מייצר לה רווחים הגבוהים במאות אחוזים מהרווח הנורמאלי המירבי". כך נטען בבקשה לאישור תביעה ייצוגית בגובה 138 מיליון שקל שהוגשה אתמול לבית המשפט המחוזי בת"א נגד יבואנית מותג סכיני הגילוח לישראל.

בתביעה שהגיש שלום אלמוג, המיוצג על ידי עוה"ד שחר בן מאיר ויצחק אבירם, נטען כי מחיר סכיני ג'ילט בישראל גבוה פי שניים מאשר בארה"ב ובאנגליה. "לא די בכך שהיצרן של ג'ילט (בעל המונופול העולמי) מוכר את סכיני הגילוח במחיר גבוה", נטען בתביעה, "אז הנה קבוצת דיפלומט אף מתעלה על היצרן. את אותו מוצר שנמכר בארצות הברית ובאנגליה במחיר מסוים, מוכרת קבוצת דיפלומט לצרכן הישראלי, בתוספת של כעשרות אחוזים על המחיר. למה? כי כנראה היא יודעת שהצרכן הישראלי הוא 'שק חבטות צרכני אולטימטיבי' ואפשר לחבוט בו גם לאחר שהוא כבר מקבל את החבטות מהיצרנית עצמה".

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

הבקשה לאישור התביעה נתמכת בחוות דעת של חנן שרון, כלכלן לשעבר ברשות ההגבלים העסקיים. מסקנתו של שרון והיקף הנזק הכספי שנגרם לטענתו לצרכנים ב-7 השנים האחרונות, מבוססים על גילוי דעת שפרסם לאחרונה הממונה על ההגבלים, דיויד גילה. על פיו, פער הגבוה ב-20% מעלות הייצור של המוצר לעומת מחיר המכירה שלו, יהווה מבחינתו מדד לכך שמדובר במחיר מופרז ובלתי הוגן. בסיס נתונים אשר עמד בפני שרון הוא בעיקר מחיר המכירה של אותם מוצרים אשר נמכרים בישראל מול ארצות הברית ובריטניה.

על פי התביעה, דיפלומט מוחזקת על ידי מספר חברות שחלקן רשומות בחו"ל. "אין למבקש מושג מדוע נבנה שרשור כזה של חברות, אולם קיים חשש ממשי ועלה חשד כי מטרת השרשור היא למנוע אפשרות לדעת מהי העלות האמיתית של המוצרים, שכן ייתכן והם נרכשים על ידי חברה אחת ומועברים לשנייה ומשם לשלישית", נאמר בבקשה לאישור התביעה כייצוגית.

מדיפלומט נמסר: "טרם קיבלנו את התביעה. נתייחס אליה לאחר שנקבלה ונלמד אותה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

100 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

99.
ועכשיו ייצוגית נגד כרומגן
החברה הודיעה ביוני ל 150 מתוך 200 מפיצים שהם מפסיקים לרכוש ממנה, חתמה על הסכם ברוטלי עם ה 50 שנשארו אבל אחרי חודשיים נפנפה גם אותם והתחילה למכור ישירות מהמפעל ללקוח ובכך גרמה לסגירת מאות חנויות שעכשיו מובטלים. מי העורך דין שירים את הכפפה ?
כרומגן  |  01.10.14
97.
בדרך כלל אני נגד תביעות מהסוג הזה אבל אין מוצדקת מהתביעה הזאת
זה לא יחודי רק לזה גם בעוד מערכות שהפריטו אנו מקבלים דברים דומים יבואן שיושב על צינור האספקה וחוץ מלקחת את ליטרת הבשר בעצם לא עושה כלום כמו שודד דרכים מימי הביניים שהשירות שלימו לו דמי מעבר, ודורש שאף אחד אחר לא יביא את המוצר מהון שלטון, משום מה רק על חברות שמיצרות פה בארץ הממשלה נכנסת בהם, קובעת מחיר לשמנת מתוקה? מזה בדיחה כמו לקבוע מחיר ליהלומים, כנראה שליבואנים יש מספיק כח ועוצמה והרבה זמן כדי לשחד את הדרג הפוליטי, הרי מה הם עושים מיצרים אפס מוצר ומתהדרים מעל כל המוספים הכלכלים כאילו הם שוועי עולם, לא שאין להם תפקיד חשוב אבל זה יצא מהפרופורציה, מתעשרים בחזירות אין קץ על חשבון האזרח הפשוט,
אזרח , ישראלי  |  01.10.14
לכל התגובות