אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק בישראל: במצרים קוראים להחרים מוצרים מטורקיה צילום: בלומברג

לא רק בישראל: במצרים קוראים להחרים מוצרים מטורקיה

זאת בתגובה ל"התקפות הלא מוצדקות" של הנשיא ארדואן על מצרים. אנשי רוח ופרשנים קוראים: "אל תסעו לטורקיה"

30.09.2014, 17:11 | שירות כלכליסט

סופרים ופוליטיקאים מצריים קוראים להטלת חרם על מוצרים מטורקיה בתגובה להתקפות ה"לא מוצדקות" בעיניהם של נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן על מצרים. התומכים בחרם מציינים כי מצרים היא יבואנית מרכזית של מוצרים טורקיים, ולכן חרם על המוצרים האלה יהווה נטל על הכלכלה הטורקית.  

במהלך מבצע "צוק איתן" כינה ארדואן את נשיא מצרים א-סיסי  "דיקטטור בלתי לגטימי" ואמר כי גישתה של קהיר בנושא הפלסטיני "אינה כנה". באחרונה אף עצרה טורקיה סיוע בסך מיליארד דולר שאמורה הייתה להעביר לממשלת מצרים.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר הגיש עורך הדין המצרי סמיר סברי עתירה לבית המשפט בדרישה לאלץ את הממשלה לאסור כניסה של מוצרים טורקיים לתוך המדינה. בית המשפט צפוי לפסוק בנושא ב-2 בדצמבר.

בנוסף, מגיש הטלוויזיה ג'מאל עניאת קרא אף הוא להחרים מוצרים טורקיים ואפילו דחק במצרים לא לנסוע לבקר במדינה. "חרם הוא אמצעי פשוט ומקיף שיוכל להשפיע על המדיניות הטורקית", טען במהלך התוכנית שלו, המשודרת בערוץ אל-תחריר. "יש במצרים תחליפים לכל המוצרים הטורקים", הוסיף, והזמין את המצרים לרכוש מוצרים מקומיים במקום.

הפרשן הפוליטי מישל פחמי הצטרף לקריאות ודרש הטלת חרם ציבורי נרחב על כל המוצרים, השירותים והאמנות המגיעים מטורקיה. לטענתו, פגיעה באינטרסים הכלכליים של כל מי שמפגין עמדות "עוינות" כלפי מצרים תגרום להם כאב. "סנקציות כלכליות הן קשות בהרבה מסנקציות פוליטיות", סיכם.

רג רג'פ טאיפ ארדואן | צילום: בלומברג רג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות