אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברייט פוד תקבל הנחה של עד 30 מיליון שקל במחיר רכישת תנובה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

ברייט פוד תקבל הנחה של עד 30 מיליון שקל במחיר רכישת תנובה

רוכשת השליטה בתנובה תקבל הנחה זניחה מאייפקס בהתאם להתאמות בשווי החברה. הנחה זו עשויה להתקזז מול עלייה עתידית בשווי נכסיה

01.10.2014, 06:48 | גולן חזני
ברייט פוד הסינית תקבל הפחתה זניחה אם בכלל של כ־20־30 מיליון שקל ברכישת השליטה בתנובה מקרן אייפקס, כך מסתמן מההסכמות המתגבשות בין הצדדים. ל"כלכליסט" נודע כי במגעים שנערכו בימים האחרונים דרשו הסינים לעדכן את סעיפי ההתאמות בהסכם המקורי למכירת השליטה בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

זהבית כהן, צילום: אוראל כהן זהבית כהן | צילום: אוראל כהן זהבית כהן, צילום: אוראל כהן

התאמות אלה לשווי המקורי של תנובה אמורות להתבצע לפי תוצאות ההון החוזר של החברה ב־2014 ובהתאם למכירת חלק מנכסי הנדל"ן של תנובה בפרק הזמן שבין חתימת הסכם המכירה ועד להשלמתה. ההתאמות עודכנו לאור התוצאות המאכזבות של תנובה במחצית הראשונה של 2014, שבה ספגה ירידה של 3.8% במכירות. ההתאמות יאפשרו לברייט פוד לרכוש את השליטה בתנובה בסכום הנמוך במיליוני שקלים בודדים, שעשוי אף הוא להתקזז מול נתונים אחרים של תנובה כעלייה בנכסי המס שלה או עלייה בשווי נטו של חלק מנכסיה.

איפקס חתמה במאי 2014 על הסכם למכירת מלוא אחזקותיה (73%) בחברה הייעודית אפ.מש.תנ ששולטת בתנובה (76.7%) בתמורה לתשלום במזומן. הסכם זה משקף לתנובה שווי פעילות של 8.6 מיליארד שקל ושווי חברה (שווי פעילות בניכוי חוב) של 8.4 מיליארד שקל. זאת כשהתמורה הסופית כפופה לביצוע התאמות למועד השלמת העסקה, כולל התאמה להון החוזר, לשווי נטו של נכסי תנובה ולחוב נטו של החברה.

השלמת העסקה היתה אמורה להתבצע ב־22 באוגוסט, אך שני הצדדים סיכמו במחצית אוגוסט על הארכת המועד האחרון של תקופת ההשלמה הראשונה ב־45 ימים נוספים עד ל־5 באוקטובר, כלומר עד לשבוע הבא. אם עד למועד ההשלמה החדש לא יתקבלו אישורים רגולטוריים מסוימים, יהיה כל אחד מהצדדים זכאי לדחות את מועד ההשלמה בעוד שלושה חודשים, כלומר עד ל־5 בינואר 2015.

מקורבים למגעים בין החברות מעריכים שההתאמות החדשות שעליהן עומדים הצדדים לסכם כה זניחות עד שמבטח שמיר אפילו לא תידרש לדווח בגינן לבורסה. בפגישות שקיימה בשבוע שעבר זהבית כהן בסין, הובהר עוד כי הדיבידנד שעליו הוחלט בדירקטוריון תנובה לפני כחודשיים, של 400 מיליון דקל, משמש לפרעון החוב של החברה הנרכשת לבנקים לאומי והבינלאומי, כך שהסינים יקבלו אמנם את תנובה עם 400 מיליון שקל פחות בקופה, אבל את החברה האם הנרכשת עם חוב קטן באותו סכום כמעט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות