אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נץ גייסה 30 מיליון דולר לקרן נדל"ן מניב במזרח ארה"ב

נץ גייסה 30 מיליון דולר לקרן נדל"ן מניב במזרח ארה"ב

בית ההשקעות אלשטולר שחם השקיע 6 מיליון דולר בקרן. נץ ארה"ב התחייבה להשקיע כ-10 מיליון דולר נוספים. מנכ"ל החברה: "לא מן הנמנע שנקים קרנות נוספות"

01.10.2014, 10:37 | אורן פרוינד

הרעב של הגופים המוסדיים להשקעות בתחום הנדל"ן המניב בארה"ב גובר. נץ ארה"ב, זרוע הנדל"ן בארה"ב של קבוצת נץ, השלימה אתמול גיוס של 30 מיליון דולר (כ-110 מיליון שקל) לקרן השקעות שתתמחה בהשקעות בנדל"ן מניב בארה"ב.

מדובר בפעם הראשונה שבה קרן השקעות תפעל תחת פעילות של חברה ציבורית בישראל. הקרן, שתיקרא "נץ קרן נדל"ן" (Netz real estate fund), גייסה כ-30 מיליון דולר (כ-110 מיליון שקל) ממשקיעם פרטיים ומוסדיים.

אלטשולר שחם, הידוע בחיבתו להשקעות בנדל"ן המניב בישראל ובארה"ב, השקיע 6 מיליון דולר בקרן. נץ ארה"ב עצמה התחייבה להשקיע בקרן כ-10.8 מיליון דולר וביחד עם משקיעים פרטיים ומוסדיים היקף הגיוס עשוי לגדול בעתיד לסכום של 50 מיליון דולר.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר מנכ"ל נץ ארה"ב צבי איציק כי "הקמת הקרן היא סנונית ראשונה. לא מן הנמנע שנקים קרנות נוספות בניהולה של נץ ארה"ב, במטרה לתת מענה לביקוש הגבוה מצד משקיעים מוסדיים ופרטיים לחשיפה לנדל"ן מניב בארה"ב. שיעורי הריבית הנמוכים, הטלטלות בשוק ההון והעדר אלטרנטיבות השקעה מביאים לביקוש גבוה של משקיעים לנכסים ריאליים, במטרה להקטין את הסיכון והתנודתיות בתיק ההשקעות. המשקיעים מעדיפים להיחשף לאפיק זה באמצעות חבירה לגוף כמו נץ ארה"ב, שיש לו יכולות מוכחות בתחום".

על פי ההסכם שנחתם, הקרן מכוונת לתשואה של 12% בשנה על בסיס נדל"ן מניב למגורים ומשרדים, בפיזור רחב באזורי מזרח ארה"ב. הקרן תשקיע לפחות 75% מהיקפה בנדל"ן.  

נץ ארה"ב תנהל את הקרן, באמצעות החזקה ב- 50% מהזכויות בשותף הכללי המנהל את הקרן, ותהיה זכאית לדמי ניהול שנתיים בשיעור של כ- 0.6% מהיקף התחייבויות ההשקעה בקרן. כמו כן, נץ ארה"ב, באמצעות חברת הניהול שבבעלותה, תנהל את נכסי הקרן תמורת 5% מדמי השכירות שמניבים הנכסים ותהיה זכאית לחלקה ברווחי הקרן בגין השקעתה בקרן.

גלעד אלטשולר. אלטשולר שחם השקיע, צילום: עמית שעל גלעד אלטשולר. אלטשולר שחם השקיע | צילום: עמית שעל גלעד אלטשולר. אלטשולר שחם השקיע, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות