אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניילון אאוט: מושל קליפורניה חתם על איסור חלוקת שקיות ניילון בסופרמרקטים צילום: בלומברג

ניילון אאוט: מושל קליפורניה חתם על איסור חלוקת שקיות ניילון בסופרמרקטים

האיסור ייכנס לתוקף ביולי 2015 ויחול בתחילה על הרשתות הגדולות דוגמת וול-מארט וטארגט; מרכולים, חנויות נוחות ובתי מרקחת יידרשו להפסיק חלוקת שקיות בחינם ב-2016

01.10.2014, 12:20 | שירות כלכליסט

מושל קליפורניה, ג'רי בראון, חתם על האיסור לשימוש בשקיות ניילון חד-פעמיות ברשתות הקמעונאיות, המכולות וחנויות נוחות במדינה קליפורניה - בכך הפכה קליפורניה למדינה הראשונה בארה"ב האוכפת את החוק.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך נובע מבעיית הזיהום הקשה של שקיות ניילון ברחובות ובמערכת הביוב של מדינת קליפורניה. אולם, קואליציה של יצרני שקיות ניילון במדינת קליפורניה מיד הודיעה כי תגיש בקשה לבטל את החוק, האמור להיכנס לתוקפו החל מיולי 2015.

שקיות ניילון. המהלך לאיסור השימוש נובע מבעיית הזיהום הקשה של שקיות ניילון ברחובות ובמערכת הביוב של מדינת קליפורניה, צילום: בלומברג שקיות ניילון. המהלך לאיסור השימוש נובע מבעיית הזיהום הקשה של שקיות ניילון ברחובות ובמערכת הביוב של מדינת קליפורניה | צילום: בלומברג שקיות ניילון. המהלך לאיסור השימוש נובע מבעיית הזיהום הקשה של שקיות ניילון ברחובות ובמערכת הביוב של מדינת קליפורניה, צילום: בלומברג

תחת החוק החדש, מהקיץ הבא יחדל בהדרגה השימוש בשקיות ניילון – תחילה מקופות התשלום של רשתות גדולות כגון וולמארט וטארגט, וב-2016 יחול האיסור על מרכולים , חנויות נוחות ובתי מרקחת. החוק לא חל על שקיות לשימוש עבור פירות, ירקות, או בשר או שקיות של קמעונאיות אחרות. החוק אף מאפשר לירקנים לגבות תשלום עבור שימוש בשקיות נייר.

חוק זה מהווה אבן דרך חשובה לארגונים סביבתיים, הזוקפים לזכותם איסורים דומים בערים ברחבי ארה"ב כגון שיקגו, אוסטין וסיאטל. הוואי בדרך גם היא לחוקק החוק דומה. מדווח ההאפינגטון פוסט.

"החוק הוא צעד בכיוון הנכון והוא מפחית את נחשול הזיהום הנובע משקיות פלסטיק המזהמות את החופים, הפארקים, והאוקיינוס עצמו. אנו הראשונים לאסור על השימוש בשקיות אלו אולם לא נהיה האחרונים", אמר בראון במעמד חתימה על החוק.

יצרני השקיות הנאבקים באגרסיביות נגד החוק טוענים כי הדבר יוביל לאיבודן של אלפי משרות. "אם החוק ייכנס לתוקפו, משמעות הדבר איבוד אלפי משרות בקרב יצרני השקיות זאת כדי שבעלי המניות של החנויות יוכלו לרפד את כיסיהם במיליארדי דולר", אמר לי קאליף, ראש קבוצת יצרני השקיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות