אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גילוי האבולה בארה"ב הקפיץ את מניות חברות הביוטק שמחפשות תרופה לנגיף צילום: Getty images

גילוי האבולה בארה"ב הקפיץ את מניות חברות הביוטק שמחפשות תרופה לנגיף

מניית חברת טקמירה הקנדית זינקה ב-18%, ניולינק ג'נטיקס ניתרה ב-7%. אתמול הודיע המרכז האמריקני לבקרת מחלות כי אובחן חולה ראשון באבולה במדינה

01.10.2014, 23:55 | שירות כלכליסט
מניות החברות הביוטק שעובדות על מציאת טיפולים לאבולה ונסחרות בנאסד"ק נהנות מראלי, שהחל אתמול לאחר סיום המסחר, על רקע הודעת המרכז לפיקוח ומניעת מחלות (CDC) כי התגלה המקרה הראשון של חולה אבולה בארה"ב.


קראו עוד בכלכליסט

מניית טקמירה הקנדית (Tekmira Pharmaceuticals) זינקה בנאסד"ק ב-18%. באוגוסט הודיע מנהל התרופות והמזון הפדראלי לטקמירה כי יאפשר שימוש בתרופה הניסיונית שמפתחת החברה בשם TKM-Ebola, לטיפול בחולים שנדבקו בנגיף. התרופה אמנם נמצאת בשלב הראשוני של הניסויים הקליניים, אך היא ניתנה גם לריצ'רד סקארה, הרופא האמריקאי שנדבק לאחרונה בנגיף בליבריה והצליח להתאושש לאחר ששב לארה"ב לקבלת טיפול.

מניית ביוקריסט (BioCryst Pharmaceuticals) עלתה ב-3.8% - חברה זכתה לאחרונה למימון פדראלי עבור פיתוח התרופה שלה, BCX4430 למחלה. במקביל, מניית ניולינק ג'נטיקס (Newlink Genetics), ניתרה ב-7% לשווי של 24.10 דולר. בספטמבר הודיעה החברה כי מנהל המזון והתרופות העניק לה אור ירוק להתחיל בשלב הראשון בניסוי הקליני של חיסון נגד אבולה.

מניית סרפטה ת'רפיוטיקס (Sarepta Therapeutics), המפתחת אף היא טיפול נגד הנגיף, עלתה ב-3.7%. לעומתה, ענקית התרופות גלקסוסמית' קליין  (GlaxoSmithKline PLC), שעובדת בשיתוף עם מכון המחקר של המכון העולמי לחיסונים על מנת לפתח חיסון לאבולה, נסחרה ביציבות.

בורסת הנאסד"ק בניו יורק בורסת הנאסד"ק בניו יורק בורסת הנאסד"ק בניו יורק

המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) אישר אמש כי אובחן מקרה ראשון של נגיף האבולה בארה"ב. החולה אושפז בבידוד לפני יומיים בבית חולים בדאלאס. בארה"ב הדגישו כי המחלה לא עוברת באוויר, אלא רק בנוזלי גוף ולכן הסיכוי שהחולה הדביק אנשים נוספים נמוך.

החולה הגיע לארה"ב מילבריה ב-20 בספטמבר. הסימטומים של המחלה התפתחו חמישה ימים לאחר מכן וב-26 בחודש הוא קיבל טיפול ראשון ויום לאחר מכן הוא הוכנס לבידוד. מבית החולים נמסר כי מאז שעלה החשש שמדובר בחולה אבולה הם פועלים בהתאם להוראות והמרכז האמריקני לבקרת מחלות ודואגים להגן על הרופאים, האחיות והצוות הרפואי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות