אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השאלה האהובה על מייסד גוגל סרגיי ברין בראיונות עבודה צילום: אי פי איי

השאלה האהובה על מייסד גוגל סרגיי ברין בראיונות עבודה

בעבר היו נוהגים בגוגל לשאול שאלות מתחכמות כמו "כמה כדורי גולף נכנסים באוטובוס?"; השאלה שברין אהב לשאול מועמדים בזמן שהמייסדים עוד ערכו ראיונות בעצמם היא בסגנון שונה לגמרי

05.10.2014, 12:53 | שירות כלכליסט

בצעירותה הייתה ידועה גוגל בקרב מחפשי העבודה כחברה הנוהגת להעמיד בפני מרואיינים שאלו הזויות וקשות כמו "כמה כדורי גולף נכנסים באוטובוס?"

קראו עוד בכלכליסט

את השאלות ואת הראיונות המפרכים ערכו המייסדים עצמם. אולם מאז הפסיקה החברה להציב בפני מרואיינים שאלות מכשילות ואימצה במקום ועדות ראיונות. אולם בספרם החדש של יו"ר גוגל ומנכ"ל מחברה לשעבר, אריק שמידט, וסמנכ"ל מוצר לשעבר ג'ונתן רוזנברג, How Google Works (כיצד פועלת גוגל), מספרים השניים על הראיון הראשון של רוזנברג למשרת מנהל מוצר, שבו שאל אותו ברין את השאלה שאהב לשאול מרואיינים: מה אתה יכול ללמד אותי שאיני כבר יודע?

בתחילה הפליג רוזנברג בתיאור חוק כלכלי סבוך אשר באמצעותו הציע למצוא את נקודת שיווי המשקל של ייצור ורווח באמצעות פונקציות עלויות והכנסות של החברה. ברין המשועמם הפנה מבטו אל החלון ורוזנברג הבין מיד כי הוא מפספס את הנקודה - ברין השתעמם מתיאורו הארוך של כלל כלכלי שכבר ממילא הכיר.

סרגיי ברין, ממייסדי גוגל, צילום: בלומברג סרגיי ברין, ממייסדי גוגל | צילום: בלומברג סרגיי ברין, ממייסדי גוגל, צילום: בלומברג

במקום זאת, כדי להחזיר את תשומת הלב של ברין, החל רוזנברג לשוחח על דייטים והשתמש בסיפור הדייט הראשון שלו ושל אישתו כדוגמא. הוא סיפר כי בטרם הזמין אותה לדייט, שלח לה פרחים כדי להרשימה וכן פאזל כדי לבחון את יכולותיה השכלתניות.

סיפור זה זכה מיד בתשומת ליבו של ברין ורוזנברג זכה במשרה הנכספת. הוא הבין שמטרת השאלה הייתה לא רק לבחון אם הוא יכול להסביר משהו מסובך במילים פשוטות אלא אם הוא יכול לחשוב על משהו משעשע ומחוץ לקופסא האקדמית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות