אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת ערר דחתה את התנגדות רמת אביב הירוקה להגבהת המעונות באוניברסיטה צילום: כרמית פלר

ועדת ערר דחתה את התנגדות רמת אביב הירוקה להגבהת המעונות באוניברסיטה

ועד השכונה התנגד להגבהת מבני המעונות ל-15 קומות, במקום 8 בתכנון המקורי בטענה שזו אינה תואמת את הבנייה באזור; הוועדה: "הבנייה עולה בקנה אחד עם מדיניות שילוב ישן וחדש"

02.10.2014, 10:15 | יעל דראל
ועדת הערר המחוזית במחוז תל אביב דחתה השבוע את התנגדותו של ועד שכונת רמת אביב הירוקה לתוכנית הגבהת מתחם המעונות החדש באוניברסיטת תל אביב (מתחם ברושים) שטענו כי הגבהת חלק ממגדלי מעונות ל-15 קומות במקום 8 קומות בתכנון המקורי, תפגע במרקם האזורי ובפרט בבנייני המגורים בשכונה.

קראו עוד בכלכליסט

ההיתרים לבניית המתחם החדש ניתנו כבר בשנת 2012 ו-2013 ובנייתם של חמישה מתוך 8 הבניינים כבר הושלמה, אולם בערר, שהוגש על ידי ועד השכונה במטרה לבטל את ההיתרים ולעצור את הגבהת הבניה בשלוש הבניינים החדשים, נטען כי הבנייה במגרש זה ממוקמת על קו הרכס היחידי בתל אביב וכי הגובה אינו תואם את הבנייה באזור. זאת ועוד, המתנגדים טענו כי בנייה בגובה זה תהווה מעין תקדים שיאפשר בעתיד בנייה לגובה של בניינים נוספים באזור הקמפוס, במרחק של כ-200 מטרים בלבד בקו אווירי מבנייני המגורים של שכונת רמת אביב הירוקה.

מעונות הסטודנטים החדשים באוניברסיטת תל אביב, צילום: כרמית פלר מעונות הסטודנטים החדשים באוניברסיטת תל אביב | צילום: כרמית פלר מעונות הסטודנטים החדשים באוניברסיטת תל אביב, צילום: כרמית פלר

ההחלטה ניתנה על ידי עו"ד דיקלה מוסרי-טל, ששימשה כממלאת מקום יו"ר הוועדה. על הפי ההחלטה הוועדה קבעה כי יש לדחות את טענותיהם של תושבי השכונה וציינה כי "אין בהגבהת המבנים כדי להוות שינוי מאופי הסביבה הקרובה, הרחוקה, או העיר בכללותה. העיר תל אביב וגוש דן הסובב אותה הינם כידוע המטרופולין בעל ריכוז האוכלוסייה הגדול ביותר בישראל. העיר עצמה מאופיינת בבנייה גבוהה, מגדלי מגורים ועסקים רבי קומות, הם חלק בלתי נפרד מזהותה זאת, לצד ובסמיכות לבנייה ותיקה ומתחמי שימור. משכך, נראה, כי הצבת בניינים בני 17 קומות (כולל קרקע וגג) לצד שכונה ותיקה בה בנויים מבנים נמוכים, אין בה משום חריגה, אלא להיפך, היא עולה בקנה אחד עם שילוב מול הישן והחדש המאפיין אותה".

עו"ד צבי שוב, ממשרד צבי שוב המתמחה בתכנון ובנייה ציין כי "מדובר בהחלטה חשובה מאד שהתוותה ברוח תיקון 101 לחוק התכנון והבניה שנועד להגדיל את עצמאות הוועדות המקומיות וצמצום התלות בועודות המחוזיות. ההחלטה הנוכחית של הוועדה בתל אביב מאשרת את סמכות הוועדה המקומית, לאחר שבחנה את המיקום והחליטה שבניינים גבוהים באזור זה לא מהווים סטייה ניכרת מהתכנית". עם זאת, שוב מדגיש כי "החלטת הוועדה איננה אומרת בהכרח כי לתושבים באזור לא תהיה עילה לתביעת פיצויים ככל ויוכח כי אכן נפגעו. ישנם מקרים שבהם מחליטים שהתוכנית נכונה לאישור, אבל ברמת האזרח היא פוגעת, ולכן היא עשויה להיות מועמדת לקריטריונים בחוק לפיצויים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
תגובה למספר 6
1. תושבי רמת אביב מתגוררים בדירות שבשכונה ואינם משכירים אותן. אין אפשרות גם לגור בדירה ובאותו זמן גם להשכיר אותה. מי שטוען טיעון כמו בתגובה 6 הוא פשוט אויל. למרבית תושבי השכונה המתגוררים בה אין דירות נוספות בשכונה שאותם הם משכירים. הדירות המושכרות הן של אנשים שלא גרים בשכונה ומצידנו שירד שכר הדירה שלהם ל-0. 2. תושבי רמת אביב בעד בניית כמות גדולה של מעונות לסטודנטים. וכמה שיותר. תוספת של אנשים צעירים לסביבת המגורים שלנו רק תורמת לנו חברתית וכלכלית. 3. ההתנגדות שלנו מגיעה ממקום אחר לגמרי. לידיעתך, מספר 6, כל הקומפלקס הענק הזה נבנה ללא מקום חניה אחד. שוב, ללא סידור מקום חניה אחד. התוצאה היא הצפת השכונה במכוניות של דרי המעונות/ מבקרים / נותני שרותים/ מבקרי המרכז המסחרי ועוד. וכל זה כגנבים בלילה 4. תכנית המתאר של האוניברסיטה מחייבת להקים חניון תת קרקעי מתחת לכל בנין חדש שיבנה. ווהאוניברסיטה בשיתוף עם המתכננים ועיריית תל אביב הצליחו לחמוק מדרישה חד משמעית זו בטיעונים מגוחכים ובכך עברו על החוק.( אחד המתכננים היה בעבר מהנדס העיר) הם אפילו לא פרסמו את הסטיה מהדרישה בתכנית המתאר בהליך של הקלה ולא איפשרו לנו להגיב לפני שבכלל התחילו את הבניה. המעונות האלו על כל התוספות הבלתי נגמרות שלהן נפלו עלינו כרעם ביום בהיר. ושוב, הבעיה היא לא במעונות עצמם אלא אלא בהעדר חניונים. 5. ההיתר שהוצא למעונות שאינו ממלא אחר הוראות תכנית המתאר , איננו חוקי ה
תושבת רמת אביב  |  03.10.14
לכל התגובות