אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברי הכנסת מהאופוזיציה לראש הממשלה: "בטל הקיצוץ בצהרונים" צילום: גיא אסיאג

חברי הכנסת מהאופוזיציה לראש הממשלה: "בטל הקיצוץ בצהרונים"

52 ח"כים שיגרו מכתב לנתניהו ובו הם טוענים כי הגדלת התשלום לצהרונים היא מעשה לא מוסרי שיפגע בעיקר בעשירונים התחתונים: "שר האוצר מתנגד להטלת מסים, אך זהו מס על ההורים העובדים"

02.10.2014, 11:55 | רוני זינגר
52 חברי אופוזיציה שיגרו הבוקר (ה') מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו דרישה לבטל את הקיצוץ הצפוי בתקציב הצהרונים. במכתב, עליו חתומים ח"כים מ"העבודה", מרצ, הסיעות הערביות, ש"ס, יהדות התורה ו"קדימה" הם טוענים כי "הטלת תשלום והוצאה נוספת של מאות שקלים עבור כל ילד על כתפי הורים עובדים שמתפרנסים בקושי הוא מעשה בלתי מוסרי ולא כלכלי". עוד כותבים הח"כים כי, "שר האוצר הודיע כי הוא מתנגד להטלת מסים. הגדלת התשלום לצהרונים הוא מס נוסף על ההורים העובדים - מס צהרונים".

קראו עוד בכלכליסט

הורים וילדים בסיום יום הלימודים. ממכתב הח"כים: "אשה שלא תוכל להוריד משכר המינימום שלה, מאות שקלים על כל ילד, תצטרך להחזיר את ילדיה הביתה בצהריים, כדי לא להשאיר אותם ברחוב משעות הצהריים. אף מקום עבודה לא יוכל לאפשר דבר כזה והן תפוטרנה", צילום: גלעד קוולרציק הורים וילדים בסיום יום הלימודים. ממכתב הח"כים: "אשה שלא תוכל להוריד משכר המינימום שלה, מאות שקלים על כל ילד, תצטרך להחזיר את ילדיה הביתה בצהריים, כדי לא להשאיר אותם ברחוב משעות הצהריים. אף מקום עבודה לא יוכל לאפשר דבר כזה והן תפוטרנה" | צילום: גלעד קוולרציק הורים וילדים בסיום יום הלימודים. ממכתב הח"כים: "אשה שלא תוכל להוריד משכר המינימום שלה, מאות שקלים על כל ילד, תצטרך להחזיר את ילדיה הביתה בצהריים, כדי לא להשאיר אותם ברחוב משעות הצהריים. אף מקום עבודה לא יוכל לאפשר דבר כזה והן תפוטרנה", צילום: גלעד קוולרציק

את המכתב יזמו ח"כ ישראל אייכלר וח"כ איתן כבל, ובו תוקפים חברי הכנסת את "ההחלטה להשית את הקיצוץ בתקציב משרד החינוך על הפעלת צהרונים בבתי הספר ללא תשלום, עבור אשכולות סוציו-אקונומיות מ-2 עד 3, שנחשבת לאוכלוסייה הענייה בישראל". עוד נכתב כי, "אשה שלא תוכל להוריד משכר המינימום שלה, מאות שקלים על כל ילד, תצטרך להחזיר את ילדיה הביתה בצהריים, כדי לא להשאיר אותם ברחוב משעות הצהריים. אף מקום עבודה לא יוכל לאפשר דבר כזה והן תפוטרנה. תיווצר כאן מצוקה כלכלית נוספת במשפחות עניות והמחיר יהיה יקר יותר ממנת צהריים בבית ספר". בסיום, מבקשים חברי הכנסת לבטל את הקיצוץ הצפוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות