אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרמניה שוקלת לאסור בחוק שליחת מיילים לעובדים לאחר שעות העבודה צילום: shutterstock

גרמניה שוקלת לאסור בחוק שליחת מיילים לעובדים לאחר שעות העבודה

שרת העבודה מקדמת חוק בנושא לאחר שהתברר כי במדינה נרשמה עלייה ברמות הלחץ הנפשי ובהיקף הבעיות הקשורות לבריאותם הנפשית של העובדים

02.10.2014, 20:22 | שירות כלכליסט

שרת העבודה של גרמניה, אנדריאה נהלס, שמקדמת מגמה להפחית את 'הלחץ הנפשי' בקרב עובדים, מבקשת לחוקק חוק שיאסור ממעסיקים ליצור קשר עם עובדיהם לאחר שעות העבודה. זאת על רקע העלייה ברמות הלחץ הנפשי ובעיות הקשורות לבריאותם הנפשית של העובדים בגרמניה.

השרה הורתה להכין דו"ח שיבדוק כיצד קשר בלתי פוסק עם מקום העבודה – בעיקר בעידן הסלולרי, משפיע על עובדים.  כבר עתה אסור למעסיקים במדינה לדרוש מעובדים לעבוד במהלך חופשות, כולל לענות לאימיילים. כעת מציעה נהלס להרחיב את החוק. "יש קשר שאין להתעלם ממנו בין הדרישה לזמינות בלתי פוסקת לעלייה בשיעור הבעיות הנפשיות. סקרים מלמדים שעובדים נוטים להמשיך לעבוד מהבית והדבר גורם לרמות גבוהות של לחץ נפשי", אמרה השרה.

שרת העבודה של גרמניה, אנדריאה נהלס, צילום: בלומברג שרת העבודה של גרמניה, אנדריאה נהלס | צילום: בלומברג שרת העבודה של גרמניה, אנדריאה נהלס, צילום: בלומברג

החברה הביטוח הרפואי 'טכניקר קרנקנקאזה' ערכה אשתקד סקר בנושא, ממנו עלה כי רמות הלחץ הנפשי עלו ב-53% במהלך ה-12 החודשים האחרונים בקרב משתתפי הסקר. עוד מתברר כי מספר ימי המחלה בשל בעיות נפשיות עלה ב-80% ב-15 השנים האחרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
הלוואי ואיזשהו ח"כ אצלנו ירים את הכפפה: אצלנו הבוס חושב שהעובד שייך לו כמו בצבא 24/7
בארץ יש מנטליות צינית שעובד ש"נופלת לו העט ב6" הוא פרזיט עצלן, במקום מי שפשוט עושה את העבודה עבורה הוא נשכר ומקבל כסף, למרות שהעסק יודע טוב מאוד להתעקש על גבולות דומים עם הלקוחות והספקים שלו. לבוס לא משנה כמה שעות כתובות בחוזה...רק תעז להתלונן תראה מהר מאוד את הדרך החוצה ולא תתקדם לשום מקום כי אתה "לא מערכתי". באופן כללי קשה מאוד לישראלים להבין את המנטליות האירופאית בנוגע לשעות עבודה, נתקלתי בזה בעבודה מול אירופאיים ולוקח זמן להתרגל לזה. חלק גדול מזה בגלל חוסר האכיפה הטוטלי של חוקי עבודה בארץ וחלק בגלל המנטליות שרווחת בארץ (בגלל הצבא לדעתי) שעובד צריך להתאים עצמו לעסק ויהי מה ואין לו זכות לחיים פרטיים ולגבולות.
גד  |  02.10.14