אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הגבייה שוהר ניצלה: נמכרה לחברת בת של one טכנולוגיות צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

חברת הגבייה שוהר ניצלה: נמכרה לחברת בת של one טכנולוגיות

שוהר נקלעה לחובות של 29 מיליון שקל וביקשה הקפאת הליכים. עורך דינה מסר לביהמ"ש כי 135 העובדים ימשיכו לעבוד בה ויקבלו את משכורתם באופן סדיר

02.10.2014, 13:14 | זוהר שחר לוי

חברת הגבייה שוהר, שהגישה בשבוע שעבר בקשה להקפאת הליכים, נמכרה היום (ה') לחברה בת של החברה הציבורית one טכנולוגיות. לאחר שנציגי החברה הציגו לבית המשפט המחוזי בבאר שבע את ההסכם שנחתם בין החברות נמחקה הבקשה להקפאת ההליכים.

בדיון שהתקיים הבוקר (ה') בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, בפני השופטת שרה דברת, ציין עו"ד רונן מטרי, מטעם חברת שוהר ומי שצפוי היה להתמנות כנאמן במסגרת הקפאת ההליכים, כי אתמול בלילה אותר משקיע "אשר רוכש את החברה על נכסיה והתחייבויותיה". לפי עו"ד מטרי, ההסכם בין הצדדים נחתם כבר אתמול.

הרוכשת היא חברה לאוטומציה. לדברי עו"ד מטרי, העסקה כפופה לאישורי דירקטוריון פורמלי ובאישור הממונה על ההגבלים העסקיים. "להסרת ספק", אמר עו"ד מטרי בדיון, "הבעלים לא לוקח כאן כסף הביתה. זו חברה הניזונה מהזרמות בעלים וגם בעסקה הזו הבעלים מזרים עוד כסף פנימה כדי שתהיה הבאה מסודרת עד קבלת האישורים".

עוד צוין בפני בית המשפט כי 135 עובדי החברה ימשיכו לעבוד בה ויקבלו את משכורתם באופן סדיר. גם אצל העיריות ויתר הרשויות תימשך הפעילות הסדירה.

  , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק   , צילום: שאטרסטוק

"אני רוצה להבהיר לנושים", אמר עו"ד מטרי, "החברה נרכשת למעשה ללא הסדרי נושים. הקונה קונה אותה על נכסיה והתחייבויותיה והא ישלם ההתחייבויות במהלך העסקים הרגיל. אני חושב שזו החלופה הטובה ביותר עבור כולם ועל כן אין טעם יותר בבקשת ההקפאה".

כאמור, בערב ראש השנה הגישה חברת הגבייה הגדולה שוהר בקשה להקפאת הליכים ולמינויו של עו"ד מטרי כנאמן, זאת לאחר שנקלעה לקשיים תזרימיים ולחובות בגובה 29 מיליון שקל.

בבקשת החברה צוין כי סכום החוב לנושים בדין קדימה עומד על כ-3.7 מיליון שקל (2.2 מיליון שקל חוב לעובדים ועוד כ-1.5 מיליון שקל חובות ארנונה ושכר דירה), החובות לנושים המובטחים (בנקים) עומדים על כ-13 מיליון שקל ואילו החובות לנושים הרגילים (כולל הלוואת בעלים) נאמדים בכ-12.5 מיליון שקל.

"כפי שיפורט להלן", כותבים פרקליטיה לבית המשפט, "מתן צו הקפאת הליכים חיוני והכרחי בתקופה זו, לאור מצבה של החברה ותזרים המזומנים השלילי... ללא חשיפה לאיומים מצד נושים בדבר נקיטת הליכי פירוק או הליכים אחרים העלולים לסכן את אפשרות שמירתה של החברה או פעילותה כעסק חי".

עוד נכתב כי "החברה נקלעה למצוקה תזרימית, אשר אינה מאפשרת לה להמשיך ולתפקד כראוי ללא ההליך המבוקש. במצב דברים זה קיים חשש כי ככל שלא יינתן צו הקפאת הליכים באופן מיידי, נושים של החברה ומתחרים שלה ינקטו, בפעולות חד צדדיות אשר עלולות לגרום לנזקים חמורים לנכסי החברה, ויותירו את כלל הנושים אל מול שוקת שבורה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות