אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזורים ביקשה צווי פינוי כנגד תושבים בכפר שלם; כ-40 תושבים תבעו את החברה צילום: שאול גולן

אזורים ביקשה צווי פינוי כנגד תושבים בכפר שלם; כ-40 תושבים תבעו את החברה

התושבים דורשים מבית המשפט לאכוף את ההסכם איתם במסגרתו יקבלו דירות בפרויקט שאותו עתידה לבנות החברה. שיכון ופיתוח טוענת כי התושבים פלשו לקרקע באופן בלתי חוקי ולאורך השנים ניהלו מו״מ בחוסר תום לב

02.10.2014, 18:40 | יעל דראל

המאבק המשפטי סביב פינויים של תושבי כפר שלם הולך ומסתבך: כשלושה חודשים לאחר שכ-33 מתושבי המקום הגישו תביעה נגד חברת אזורים, בשליטת הרשי פרידמן, בטענה כי החברה נסוגה מהסכם הפיצויים שגובש עימם, הגישה חברת שיכון ופיתוח, החברה הבת של אזורים, עתירות לבית המשפט השלום בהרצליה לפינויים מהמקום. אזורים הגישה בנוסף תביעות לתשלום דמי שימוש, בגין השימוש הלא חוקי שעשו לטענת החברה התושבים במקרקעין. בתגובה לתביעות הפינוי הגישו כ-40 מתושבי המקום תביעה כנגד החברה, לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בה הם דורשים מבית המשפט לאכוף הסכמה עימם לשם קבלת דירות בפרויקט שאותו עתידה לבנות החברה.

קראו עוד בכלכליסט

אזור כפר שלם, צילום: יריב כץ אזור כפר שלם | צילום: יריב כץ אזור כפר שלם, צילום: יריב כץ

בכתב ההגנה שהגישה שיכון ופיתוח לתביעה טוענת החברה כי התושבים פלשו לקרקע באופן בלתי חוקי וכי לאורך השנים ניהלו מו״מ בחוסר תום לב, אשר כשל מספר פעמים בעבר. בחברה טוענים עוד, כך על פי כתב ההגנה, כי חלק מהתובעים בכתב התביעה כלל אינם מחזיקים בפועל בשטחים בכפר שלם, אלא מתגוררים, בפועל, במקומות אחרים וכי בנוסף, תושבי המקום עשו בעבר שימוש בגורמים עבריינים על מנת להפעיל לחץ על גורמים שונים בחברה לצורך קבלת פיצויים.

יצוין כי טענה זו, בדבר שימוש בגורמים עברייניים, נטענה לפני כשלושה חודשים גם בכתב התביעה שהגישו התושבים עצמם באמצעות עורכי הדין אבי וינרוט ואריאל דינובצקי, בה הואשמה חברת אזורים בניסיון להפעלת לחץ על התושבים.

בחברה ציינו כי "צווי הפינוי הוגשו בעקבות כישלון המו״מ שנוהל בין שיכון ופיתוח לבין הפולשים, לפנים משורת הדין, לפינוי המקרקעין בהסכמה וברוח טובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
הם חיים בסרט - חזירות ממש
מכיר את הסיפור שנים שהחרא הזה צף מעל המים ההורים (דור 2) צריכים לקבל דירה תמורת הבית הילדים שלהם שיקחו את הדברים וילכו לקנות בית כמו כולם. חזירות ממש. שנים גרים בחינם בלי משכנתא שכירות או מיסי עיריה וחיים בסרט שיקבלו בית מהניילונים? למה מי מת? גם אני וחברים שלי רוצים בית חינם אין חיה כזו. אם הייתם חכמים (ואתם לא) הייתם קונים בית שנים שחייתם על חשבון אלוהים.
גלעד , תל אביב  |  24.10.14
4.
קראתי הרבה בורות וטמטום בתגובות מי שלא מכיר שלא יגיב !
המדינה גזלה בכוח את השטחים שסבי גר שם וגידל את כל ילדיו ! המדינה הושיבה אותנו שם וברגע שלא היו צריכים אותנו אמרו לנו להתפנות ... אני לא אשכנזי לכן לא נתנו לנו לקנות את הקרקע שלא לדבר שעד היום יש אפליה בקיבוצים שמוחקים להם חובות של מילארדים ונותנים להם וילדיהם לבנות חופשי ... אני רוצה את מה שמגיע לי ולא יותר ! למה אני לא יכול להנות מהבית של סבי ואבי ? שעבדו ועמלו קשה בשביל להשיג את מה שבנו בגלל שאני מזרחי אני לא מהעילית ... תפסיקו עם השטויות השטחים והבתים שייכים לנו תנו לנו מה שמגיע על האפלייה עוגמת הנפש גזענות על כל מה שעשיתם אתם צריכים לשלם הרבה יותר מדירת 4 חדרים ! ביזיון בושה וחרפה למדינת ישראל !
נכד נגזל  |  05.10.14
לכל התגובות