אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאיר לפיד: "התקציב יביא להורדת יוקר המחייה" צילום: עמית שאבי

יאיר לפיד: "התקציב יביא להורדת יוקר המחייה"

שר האוצר בישיבת "יש עתיד" על התקציב שצפוי להיות מאושר ביום שלישי: "הצעדים שעשינו הם שמאפשרים כעת להגיש עכשיו תקציב שמשפר את השירות לאזרח ולא מכיל גזרות והעלאות מסים"

05.10.2014, 10:28 | רוני זינגר

"ביום שלישי הקרוב תתכנס הממשלה לאשר את התקציב לשנת 2015. אני מזכיר לכולם שלפני קצת פחות משנתיים, קיבלנו משק בסכנת קריסה עם תחזית גרעון מעל 5%. מאז הצלחנו לחזק את המשק הישראלי לאשרר את דירוג האשראי הגבוה וזו הבעת אמון בעבודתנו". כך פתח שר האוצר יאיר לפיד הבוקר (א') את ישיבת סיעת "יש עתיד" בכנסת, בהתייחס לתקציב שצפוי להיות מאושר בישיבת הממשלה שתתקיים ביום שלישי.

קראו עוד בכלכליסט

יאיר לפיד. "תוספות משמעותיות למשרדים החברתיים", צילום: בלומברג יאיר לפיד. "תוספות משמעותיות למשרדים החברתיים" | צילום: בלומברג יאיר לפיד. "תוספות משמעותיות למשרדים החברתיים", צילום: בלומברג

"הצעדים שעשינו הם שמאפשרים כעת להגיש עכשיו תקציב שמשפר את השירות לאזרח ולא מכיל גזרות והעלאות מסים. אנחנו מגישים תקציב עם תוספות משמעותיות למשרדים החברתיים", הוסיף לפיד ופירט כי "לשיפור החינוך הקצנו 2.2 מיליארד תוספת, למשרד הבריאות 2.8 מיליארד, לרווחה 1.4 מיליארד ולטובת הביטחון האישי מיליארד שקלים. התקציב נוגע בחייהם של אזרחי ישראל מהשכבות החלשות ועד למעמד הביניים. בתקציבים שהוקצו לשירותים החברתיים יש תוספות משמעותיות שהן מעבר לגידול הטבעי של תקציבי המשרדים. בתי הספר של החופש הגדול יורחבו, חיזוק הרפואה הציבורית, הרחבת מפעל ההזנה בבתי הספר, הרפורמה במערך בריאות נפש, הגדלת קצבה לקשישים, מקבלי אבטחת הכנסה והרשימה עוד ארוכה".

לפיד עוד אמר ברמיזה לביקורת על התקציב: "השקענו בחיזוק ועידוד מנועי צמיחה שונים: הכנסת הציבור החרדי לתעסוקה, עידוד עסקים קטנים. התקציב הזה יוזיל את יוקר המחייה במחירי המזון ומוצרי המזון שייכנסו לפיקוח והורדה דו ספרתית של מחירי החשמל שתכנס לתוקף בינואר. התקציב תומך בתכנית הדיור הרחבה שאנחנו מובילים - במשך שנים איש לא עשה פה דבר ביחס למשבר הדיור, נתנו למפלצת לגדול ולא עשו כלום. עכשיו אנחנו משנים את המצב כי באנו לעבוד לא רק למתוח ביקורת. לא רק חוק מע"מ 0 יוזיל את מחירי הדירות, אלא סדרה שלמה, ובנייה של עשרות אלפי יחידות שיגדילו מאסיבית את ההיצע ויאפשרו לרכוש ליוצאי צבא לרכוש דירה במחיר שפוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות