אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת הפטנטים: סמסונג שילמה מיליארד דולר למיקרוסופט צילום: בלומברג

מלחמת הפטנטים: סמסונג שילמה מיליארד דולר למיקרוסופט

התשלום הועבר במהלך השנה האחרונה, תמורת הזכות להשתמש בפטנטים מוגנים של ענקית התוכנה במכשירי הגלקסי. ההסכם בין השתיים נחשף במסגרת תביעה שהגישה מיקרוסופט, בשל עיכוב בהעברת הכספים

05.10.2014, 10:53 | נמרוד צוק
במהלך 2013 שילמה סמסונג למיקרוסופט לא פחות ממיליארד דולר בתמלוגים עבור השימוש בטכנולוגיות המוגנות בפטנטים שלה במכשירי האנדרואיד שהיא משווקת, כך נחשף בסוף השבוע במסגרת הסכסוך המשפטי בין השתיים.

קראו עוד בכלכליסט

היקף התמלוגים נחשף כחלק מהליך התביעה שהגישה מיקרוסופט באוגוסט נגד סמסונג, בטענה ששותפתה העסקית הפסיקה לשלם את מלא התמלוגים שנדרשה להעביר על פי ההסכם. מסמכי התביעה היו חסויים עד כה, אבל ביום חמישי האחרון הם הפכו פומביים וחשפו חלק מפרטי החוזים בין השתיים.

גלקסי נוט 4, צילום: הראל עילם גלקסי נוט 4 | צילום: הראל עילם גלקסי נוט 4, צילום: הראל עילם

הסכום שמיקרוסופט דורשת מסמסונג בתביעה הספציפית הזו אינו גדול באופן יחסי - 6.9 מיליון דולר, ריבית על איחור בהעברת אחד התשלומים בסוף 2013. עם זאת, חשיפת היקף התמלוגים והצהרותיה של סמסונג כי הסכומים שמיקרוסופט דורשת גבוהים מדי לעומת ההכנסות הנוכחיות שלה ממכירות סמארטפונים מראות כי לענקית התוכנה מרדמונד יש הרבה יותר מה להפסיד; התמלוגים שמיקרוסופט גובה משורה של יצרניות מכשירי אנדרואיד, עבור זכויות השימוש בפטנטים שלה, הן מקור הכנסה חשוב עבור החברה שמסתכם במיליארדי דולרים בשנה.

העילה הרשמית בתביעה שהגישה סמסונג לביטול החוזה בין השתיים היתה רכישת חטיבת המכשירים של נוקיה בידי מיקרוסופט, שלטענת סמסונג לא רק הפרה את החוזה ביניהן אלא גם הופכת את מיקרוסופט לחברה המפרה שורת פטנטים המוחזקים בידי סמסונג. לפי הערכות הסיבה האמיתית היא חוסר רצונה של סמסונג להמשיך להעביר למיקרוסופט תשלומים בשיעור שנקבע ב-2011, כאשר היקף מכירות הסמארטפונים שלה עמד על כרבע מהיקפו כיום.

לפני חודשיים דיווחו שורת כלי תקשורת כי שתי החברות מעדיפות לסגור את המחלוקת מחוץ לכתלי בית המשפט וכי הן נמצאות בדיונים למציאת פתרון. ענקיות הטכנולוגיה נוטות בחודשים האחרונים לקצר את מאבקי הפטנטים ביניהן, עם הסכמים שנחתמו לאחרונה בין סמסונג לאפל וגוגל לביטול מרבית התביעות ההדדיות, אולם נראה כי המחלוקת בין סמסונג למיקרוסופט טרם הגיעה לסיומה. "אנו בטוחים שהקייס שלנו חזק ושהתביעה תסתיים בנצחון. עם זאת, מיקרוסופט מעריכה ומכבדת את השותפות ארוכת השנים שלנו עם סמסונג, אנו מחויבים לה ומצפים שהיא תימשך", נמסר ממיקרוסופט בתגובה לפרסומים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות