אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איגוד לשכות המסחר: 120 רשויות ביקשו העלאה חריגה בארנונה לשנת 2015 צילום: עמית שעל

איגוד לשכות המסחר: 120 רשויות ביקשו העלאה חריגה בארנונה לשנת 2015

שינוי שקידם שר הפנים היוצא, גדעון סער, מזרז את לוח הזמנים להגשת בקשות מיוחדות להעלאת ארנונה; בין הרשויות שהגישו בקשות: הוד השרון, בית שמש, קריית גת ובני ברק; על פי בדיקת האיגוד אישורכל הבקשות משמעותו תוספת של 183 מיליון שקל מס

05.10.2014, 12:30 | עמרי מילמן
120 רשויות ביקשו העלאה חריגה בארנונה, כך עולה מבדיקת איגוד לשכות המסחר. על פי הבדיקה אם יאושרו כל הבקשות תוספת מס של 183 מיליון שקל. זאת בנוסף לתוספת של 0.75% האוטומטית שתחול על כל הרשויות, ותביא את מס הארנונה לשיא של 21.4 מיליארד שקל. מתוך 120 המבקשות, 27 רשויות ביקשו העלאה נוספת גם ב-2014, עם זאת, מרביתן נענו בשלילה.

קראו עוד בכלכליסט

בכל שנה מועלת הארנונה באופן אוטמטי המשכלל את העלייה במדד המחירים ביחד עם העלייה בשכר המגזר הציבורי. בנוסף לעלייה זו הרשויות זכאיות לבקש העלאה חריגה אותה צריכים שר הפנים ושר האוצר לאשר לאור קריטריונים הנקבעים מוקדם יותר באותה שנה. השנה, בעקבות שינוי שקידם שר הפנים היוצא גדעון סער, הקדים משרד הפנים את לוח הזמנים, והאישורים ינתנו עוד לפני שהשנה תתחיל, כך שבעוד שהאישורים לשנת 2014 ניתנים בימים אלה, האישורים ל-2015 ינתנו בחודשים הקרובים.

עוד קבע סער כי ב-2015 יאושרו העלאות חריגות רק לרשויות בתהליך הבראה או התייעלות, וכעת שר הפנים שיחליף או תחליף אותו יאלצו להתמודד עם לחץ הרשויות.

אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר. "על שרי הפנים והאוצר להורות לעצור לפי שעה מתן אישורים חריגים נוספים להעלאות מס הארנונה לשנת 2015" אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר. "על שרי הפנים והאוצר להורות לעצור לפי שעה מתן אישורים חריגים נוספים להעלאות מס הארנונה לשנת 2015" אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר. "על שרי הפנים והאוצר להורות לעצור לפי שעה מתן אישורים חריגים נוספים להעלאות מס הארנונה לשנת 2015"

בין הרשויות שביקשו העלאה, עיריית הוד השרון – שהגישה בקשה להעלאה גורפת על כלל הנכסים של 5% שמשמעותה 18.7 מיליון שקל הכנסות מעבר לתעריף שנקבע בחוק. עיריית בית שמש – שהגישה בקשה להעלאה גורפת על כלל הנכסים של 5% שמשמעותה 6.6 מיליון שקל הכנסות. עיריית קריית גת – שהגישה בקשה להעלאה של 5% עבור כלל הנכסים שמשמעותה 9 מיליון שקל הכנסות. עיריית ביתר עילית – שהגישה בקשה להעלאה עבור כלל הנכסים שמשמעותן תוספת של 5 מיליון שקל הכנסות. עיריית בני ברק – שהגישה בקשות להעלאות חריגות עבור כלל הנכסים שמשמעותן 10.3 מיליון שקל הכנסות.

ישנן גם רשויות שביקשו הפחתה בארנונה לעסקים כמו ירושלים, מועצה אזורית תמר, קריית אונו, עפולה, בת ים ועיריית אשדוד.

נשיא איגוד לשכות המסחר, עו"ד אוריאל לין: "בימים בהם משרד האוצר עושה כל מאמץ שלא להעלות מסים, ולנוכח העובדה כי בממוצע כ-60% מכלל הכנסות הרשויות מארנונה מגיע מהמגזר העסקי, על שרי הפנים והאוצר להורות לעצור לפי שעה מתן אישורים חריגים נוספים להעלאות מס הארנונה לשנת 2015". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לסגור את לשכת המסחר
עוד גוף פרזיטי שגובה אגרות דרך בתי משפט ואיומים מעסקים שמנסים לשרוד. פעם בכמה חודשים משחררים איזו כותרת מטומטמת בנושא שאין להם השפעה בו רק כדי להצדיק את קיומם, ארגונים כאלה הורסים לנו את המדינה, כל מה שהם זה לובי של התעשיינים הגדולים כדי להילחם במדינה ולרמוס מתחרים חדשים...
07.10.14
3.
חי אדיב ועיריית הוד השרון - גובה הרבה כסף, הגנים מוזנחים והרסו פארק ציבורי
1. בגנים יש חרקים ועקיצות. יש סירטונים ב FACEBOOK. 2. תיראו מה חי אדיב עשה לפארק 4 העונות - משחקיה רועשת. ובנה מגרש כדורסל לילדים עם 17 סלים! מתחת לבתים של אנשים. כולל תופים!!! - מטרד גדול לתושבים. יכול היה לבנות את זה במרכז הפארק או במקום שאין בתים. הבניה נמשכה שלשה שבועות ולא רצה להפסיק אותה ולהעביר 20 מטר שזה לא מפריע לתושבים. אבל מה להגיד - אין שכל וכניראה יש רוע! יש אפשרות להפסיק לשלם ארנונה ?!
דני , הוד השרון  |  05.10.14