אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הונג קונג: האולטימטום לפינויים מחר אינו מרתיע את המפגינים צילום: איי אף פי

הונג קונג: האולטימטום לפינויים מחר אינו מרתיע את המפגינים

רחובות הונג הונג עדיין מוצפים באלפי מפגינים שלא חוששים מאזהרת השלטונות כי אם לא יתפנו מרצונם עד מחר הרשויות "ינקטו בכל הפעולות הנחוצות כדי להשיב את הסדר"

05.10.2014, 16:11 | שירות כלכליסט
המפגינים בהונג קונג נשארו גם היום (א') ברחובות, למרות אזהרתו של המושל ליונג צון-יינג כי אם לא יעזבו עד מחר את רחובות הרשויות "ינקטו בכל הפעולות הנחוצות כדי להשיב את הסדר החברתי" ולאפשר לתושבים ולעובדי הממשלה "לשוב לעבודה ולחיים הרגילים שלהם".

קראו עוד בכלכליסט

אולם עד כה נראה כי האולטימטום אינו מרתיע את המפגינים, והמחאה נכנסה ליומה השמיני. בצעדה המונית שנערכה אמש השתתפו אלפי מפגינים שקראו לדמוקרטיה בהונג קונג.

בעוד המפגינים דורשים את התפטרותו של ליונג, הוא הודיע בנאום ששודר בטלוויזיה אתמול, כי על תנועת המחאה להתפזר עד מחר. "עלינו לבטח את המשרדים הממשלתיים ולוודא שהם יחזרו לפעילות", הצהיר. "המשימה הדחופה ביותר שעומדת בפני הממשלה היא פתיחה מחדש ביום שני של משרדי הממשלה המרכזית, כך ש-3,000 עובדים יוכלו לשוב למקום העבודה שלהם ולהמשיך לספק שירותים לציבור".

ההפגנות בהונג קונג, צילום: רויטרס ההפגנות בהונג קונג | צילום: רויטרס ההפגנות בהונג קונג, צילום: רויטרס

הוא הוסיף כי יש לפתור את הבעיות של הונג קונג "באמצעות תקשורת רציונאלית בחיפוש אחר מכנה משותף", אך לטענתו האלימות ברחובות רק "מחמירה את המצב".  "הסיטואציה ככל הנראה תצא משליטה, ויהיו לכך השלכות חמורות על הביטחון הציבורי והסדר הציבורי", סיכם.

אחד המפגינים, הסטודנט הו פונג, שהתמקם במרכז הכביש שמוביל למטה הממשלה, הודיע כי הוא מתכוון להישאר במקומו גם אם יפונה בכוח. "אם אני לא אשב כאן, נאבד את כל המומנטום שלנו", אמר לסוכנות בלומברג. "המשטרה והממשלה יחזרו לשלוט בעניינים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות