אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עונת החגים: המכוניות קטנות, ההשכרות גדלות

עונת החגים: המכוניות קטנות, ההשכרות גדלות

מנתוני חברת אלדן עולה כי מספר שוכרי הרכב בתקופת החגים השנה זינק ב־20%: "המעבר למכוניות קטנות יצר בחופשות ביקוש לגדולות"

06.10.2014, 08:34 | תומר הדר

בתקופת החגים השנה חלה עלייה של כ־20% במספר הישראלים השוכרים רכב בהשוואה לתקופת החגים אשתקד. כך עולה מנתונים של חברת ההשכרה אלדן שהגיעו לידי "כלכליסט".

מדובר בתופעה תמוהה שאינה מתיישרת עם מצב התיירות ושוק הרכב: אחרי הכל, מכירות הרכב החדש נמצאות בשיא כך שלא ניתן לשייך את הבעיה למחסור ברכבים, וההיקף של הזמנת חופשות בחגים על ידי ישראלים אינו במגמת עלייה ניכרת.

אלא שלתופעה קיים הסבר אחר: בשנים האחרונות נכנס שוק הרכב הישראלי למגמת שינוי בהעדפות הצרכנים: ישראלים רבים שנסעו במכונית משפחתית ויתרו עליה לטובת מכונית קטנה יותר, זולה יותר וחסכונית יותר. במקביל, ישראלים רבים שלא היו בעלי רכב רכשו מכוניות קטנות בכ־60 אלף שקל. אלא שעם הגעת עונת החופשות נוצר צורך ברכב מרווח שיכיל נוסעים וציוד רב, והישראלים מעדיפים לשכור רכב לתקופה קצרה.

פורד S MAX פורד S MAX פורד S MAX

לדברי אסף שטרנברג, מנהל אגף השיווק באלדן, בשנים האחרונות חלה ירידה במחירי ההשכרות עקב תחרות, מה שהפך את הרכבים הגדולים לנגישים. כך, על פי נתוני אלדן חלה השנה עלייה חדה של 50% בהשכרות של מיניוואנים, כדוגמת פורד S מקס ומאזדה 5. כמו כן חלה השנה גם עלייה ניכרת בהשכרת מכוניות משפחתיות. עיקר הלקוחות, אומר שטרנברג, הם ישראלים בעלי רכב קטן ותקופות ההשכרה הולכות ומתארכות. לפני שנה עמד ממוצע ימי ההשכרה לרכב בחגים על 5.5 ימים, כעת עלה הממוצע לשבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות