אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרן של חמי פרס תשקיע בחברה של שלום שמחון צילום: בשמת איבי, עמית שעל

הקרן של חמי פרס תשקיע בחברה של שלום שמחון

אמליה, קרן ההשקעות של פרס, יונתן קולבר ואסי שריב, תשקיע מאות אלפי דולרים בחברת הייעוץ החקלאי של שר התעשייה לשעבר ומנכ"ל משרדו לשעבר שרון קדמי

06.10.2014, 06:56 | מאיר אורבך

אמליה, קרן ההשקעות הפרטית של חמי פרס, יונתן קולבר ואסי שריב תשקיע מאות אלפי דולרים בדמטר — חברת הייעוץ החדשה של שרון קדמי, מנכ"ל משרד התמ"ת לשעבר (כיום משרד הכלכלה), ושלום שמחון, שר התמ"ת לשעבר. דמטר מתמחה בייזום וחיבור של טכנולוגיות וגידולים חקלאיים מישראל עם מדינות שונות בעולם ופעילות ענפה במזרח התיכון.

קראו עוד בכלכליסט

בשיחה עם "כלכליסט" מספר קדמי כי "עיקר הפעילות שלנו בעולם היא חקלאות ומזון. אנחנו מייעצים לממשלות וגופים ממשלתיים, ועוסקים בהשקעות שונות וסחר וייזום של פרויקטים שונים עם התמחות במזרח אירופה ומרכז אירופה. עכשיו אנחנו מגייסים קרן של 10 מיליון דולר בשלב הראשון, ואנחנו מצפים שאמליה תהיה חלק מההשקעה הזו". משרדי אמליה נמצאים במשרדים בהם שוכנת חברת הייעוץ של דמטר.

שלום שמחון (מימין) וחמי פרס, צילום: בשמת איבי, עמית שעל שלום שמחון (מימין) וחמי פרס | צילום: בשמת איבי, עמית שעל שלום שמחון (מימין) וחמי פרס, צילום: בשמת איבי, עמית שעל

פרס הוא בנו של נשיא המדינה לשעבר והוא מכהן גם כשותף־מנהל של פיטנגו, קרן ההון סיכון הגדולה בישראל. לדבריו, אמליה מתכוונת להשקיע בחברות שיקיימו "פעילות משמעותית ורצינית" במזרח התיכון. "לא בהכרח נבסס את כל הביזנס רק על המזרח התיכון", הוא אמר, "אבל המרכיב הזה חייב להיות משמעותי". עוד נודע ל"כלכליסט" כי בכוונתו לתרום את רווחיו מההשקעה בדהמטר למרכז פרס לשלום.

אמליה השלימה באפריל האחרון סגירה ראשונה של ההשקעות בקרן על סך של כ־15 מיליון דולר מתוך 50 מיליון דולר, שאותם היא מתכוונת לגייס עד סוף השנה הבאה. משקיעי הקרן הם אנשים פרטיים מהארץ ומחו"ל. דמטר היא ההשקעה השנייה של אמליה, לאחר שהשקיעה בחממת Takwin המתמקדת בסטארט־אפים מהמגזר הערבי בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות