אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי רוצה שעון חכם שמריץ את ווינדוס 95?

בשולי הרשת

מי רוצה שעון חכם שמריץ את ווינדוס 95?

מפתח יצירתי במיוחד הצליח להפעיל את מערכת ההפעלה העתיקה והידועה לשמצה על שעון חכם מתוצרת סמסונג – ואפילו להריץ עליו את Doom. איך הוא עשה זאת - ואף חשוב מכך, למה?

06.10.2014, 11:18 | ניצן סדן
מה משותף לווינדוס 95 - אולי מערכת ההפעלה הכי גרועה שנשאה אי פעם את השם "ווינדוס" ולשעון החכם גלקסי גיר לייב? לכאורה, שום דבר. אבל מתכנת יצירתי אחד בשם קורבין דוונפורט הצליח לשלב ביניהם.

קראו עוד בכלכליסט

בסרטון שהעלה ליוטיוב אמש, מוצג השעון החכם של סמסונג, אשר הושק רק בחודשים האחרונים, כשהוא מריץ את ווינדוס 95. דוונפורט הצליח לשלב בין ממשק אנדרואיד Wear ומערכת ההפעלה העתיקה הודות למודול שמחבר בין השניים בפורמט דוסבוקס. כך, ניתן להפעיל באמצעות מסך המגע את ווינדוס, שנועדה לפעול רק באמצעות מקלדת ועכבר.

ואולם, החיבור אינו חלק: ווינדוס 95, מערכת הפעלה מאוד לא יציבה מטבעה, קורסת ומכריזה שאין לה די זיכרון פעולה ברגע שמנסה דוונפורט להפעיל יישומים. גם זמן הטעינה של מערכת ההפעלה ממושך מאוד ועומד על מספר דקות. המפתח הצליח להפעיל על השעון החכם את משחק היריות הקלאסי Doom וגרסה של מיינקראפט, אם כי לא נוח במיוחד לשחק על המסך הזעיר.

מי התגעגע לדום? מי התגעגע לדום? מי התגעגע לדום?

למה שמישהו יקח מוצר חומרה מתקדם ויטמיע בו תוכנה שתהפוך אותו לבלתי שימושי בעליל? משום שהוא יכול: קהילת חובבי השדרוגים תוצרת בית (מודינג) נוטה לעשות דברים שכאלה מפעם לפעם. מפתחים מקצוענים וחובבים משלבים טכנולוגיה מכל מני סוגים – לעיתים ישנה וחדשה - כדי לשפר ביצועי מכשירים או פשוט להפוך אותם למעניינים וייחודיים יותר. שעון ווינדוס 95 הוא דוגמה קיצונית לכך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות