אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוסי אפרתי: "הצלילה בביקוש לדירות תימשך"

יוסי אפרתי: "הצלילה בביקוש לדירות תימשך"

סמנכ"ל השקעות בהכשרה: "נוצרת עליית מלאים שמעלה את הסיכון לענף הנדל"ן". על שוק המניות: "הגדילו חשיפה למניות בארה"ב - במיוחד בחברות בינוניות וקטנות"

06.10.2014, 10:51 | רחלי בינדמן

"חוק מע"מ אפס טרם אושר, אבל בינתיים הוא יוצר מציאות מדאיגה בשוק הנדל"ן, שבאה לידי ביטוי בצלילה חדה בביקוש לדירות". כך אומר יוסי אפרתי, סמנכ"ל השקעות בחברת הביטוח 'הכשרה', בסיכום שפרסם לרבעון השלישי לשנת 2014 ותחזית לחודשים הקרובים.

"על פי נתוני הלמ"ס שפורסמו מסתמנת ירידה חדה במכירת דירות חדשות כאשר ב-8 החודשים הראשונים של השנה רכש הציבור 13,270 דירות חדשות - ירידה של 22.5% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. בחודש אוגוסט בלבד נמכרו כ-1500 דירות חדשות, ירידה של 31% לעומת חודש אוגוסט אשתקד", אמר אפרתי, ומדגיש כי "מגמה זו צפויה להימשך עד ליישום החוק או עד להפלתו וגורמת בינתיים לעליית מלאים של דירות חדשות שטרם נמכרו דבר כשלעצמו מעלה את הסיכון לענף הנדל"ן שכן ענף זה מתבסס בעיקרו על מימון כתוצאה ממכירות מוקדמות".

אפרתי התייחס במקביל לנתוני המאקרו המשופרים שפורסמו בימים האחרונים ארה"ב. "הכלכלה האמריקאית צמחה ברבעון השני בשיעור שנתי גבוה של 4.6% זאת לעומת נתוני אומדן שהצביעו על עליה של 4.2%. מכירות של בתים חדשים בארה"ב עלו ב-18% בחודש אוגוסט ומדד אמון הצרכנים עלה ל-84.6 נק' בחודש ספטמבר. לאור המשך שיפור הנתונים בארה"ב אנו ממשיכים להמליץ על הגדלת החשיפה לשוק המניות בארה"ב ובעיקר דרך מניות המעגל השני של חברות בינוניות וקטנות שעד עתה נהנו פחות מהעלייה בשווקים שם", אמר אפרתי.

יוסי אפרתי יוסי אפרתי יוסי אפרתי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות