אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שביתה בנמל חיפה; יו"ר הוועד: "עדיין לא יודעים לכמה זמן" צילום: דורון גולן

שביתה בנמל חיפה; יו"ר הוועד: "עדיין לא יודעים לכמה זמן"

לדברי מאיר תורג'מן, יו"ר ועד התפעול בנמל, "שנה וחצי חלפה מאז ההחלטה על הפרטת הנמלים. לא מתנהל מו"מ ענייני עם המדינה. מבחינתנו המדינה הפקירה את הנמלים. עובדי הנמל באשר הם חוששים לעתידם התעסוקי"

06.10.2014, 11:23 | תומר הדר

נמל חיפה שובת. לפני כשעתיים נטשו עובדי הנמל את עמדותיהם ולא מתבצעת פריקת סחורות.

לדברי מאיר תורג'מן, יו"ר ועד התפעול בנמל, "שנה וחצי חלפה מאז ההחלטה על הפרטת הנמלים. לא מתנהל מו"מ ענייני עם המדינה. מבחינתנו המדינה הפקירה את הנמלים. עובדי הנמל באשר הם חוששים לעתידם התעסוקי".

עוד ציין תורג'מן כי "אתמול התקבלה החלטה בנושא הפרטת הנמלים שהציפה את האווירה אפילו יותר. בנושא מועד סיום השביתה המתוכנן, ציין היו"ר: "לעת עתה טרם הוחלט על מועד הסיום".

נמל חיפה, צילום: בלומברג נמל חיפה | צילום: בלומברג נמל חיפה, צילום: בלומברג

הקבינט החברתי כלכלי אישר אתמול את הרפורמה בחברות הממשלתיות ואת הנפקתן בהנפקת מיעוט בשנתיים הקרובות.

את הרפורמה מוביל ראש רשות החברות אורי יוגב. מדובר למעשה בתוכנית שמטרתה יצירת "תשתית חוקית הולמת" לביצוע הנפקות מיעוט בחברות הממשלתיות, והיא פורשת על פני השנתיים הקרובות את הפרטתן של החברות הממשלתיות הגדולות במשק לפי תאריכים שונים.

בחברות ממשלתיות שבהן למדינה לא קיים אינטרס בשמירה על שליטה ממשלתית לטווח ארוך תיערך הפרטה באמצעות הנפקה, בפעם אחת או בשלבים, בדרך של מכירה פרטית או בשילוב של כל הדרכים האלה. דרך הפעולה הזו, כפי שנכתב בהצעה, תחול על חברת נמל חיפה, נמל אשדוד, התעשייה הצבאית, החברה לשירותי איכות סביבה ו"חברות תל אביב". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות