אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמפל: בית המשפט יכריע בעוד חודש על חלוקת 48 מיליון שקל צילום: שאול גולן

אמפל: בית המשפט יכריע בעוד חודש על חלוקת 48 מיליון שקל

הסכום הופקד אצל הנאמנים ככרית ביטחון לטובת מחזיקי האג"ח. כונס הנכסים הרשמי המליץ על ביצוע חלוקה בין סדרות מחזיקי האג"ח על פי חלקן בחוב הכולל - השופטת רות רונן תכריע בעד ההצעה אם לא יוצגו לה התנגדויות

06.10.2014, 12:25 | יניב רחימי

בדיון שנערך היום (ב') בבית המשפט בעניין אופן חלוקת כרית הביטחון בין מחזיקי האג"ח של אמפל דחתה השופטת רות רונן את החלטתה בחודש ימים על מנת לאפשר למחזיקים להציג את עמדתם.

לפני כחודשיים אישר בית המשפט בארה"ב, שם מתנהל תיק הפירוק של אמפל, את התקשרות המפרק האמריקאי בהסכם פשרה עם הנאמנים למחזיקי אגרות החוב של אמפל, לפיו מחזיקי האג"ח רשאים לקבל לידיהם כ-48 מיליון שקל המהווים כרית ביטחון שהופקדה אצל הנאמנים.

המחלוקת ביחס לאופן חלוקת הסכום, המהווה כ-5% מהחוב הכולל המקורי של אמפל למחזיקי האג"ח, הייתה אם לחלק את הסכום בין כל אחת מסדרות האג"ח באופן שייצג את חלקה של כל סדרה בחוב הכולל ("פארי-פאסו") או שעל הנאמנים לחלק ראשית את הסכום לאלו שהיו זכאים לתשלום הריבית והקרן לפני שאמפל הגיעה לחדלות פירעון.

לטענת ב"כ הנאמנים, עו"ד אריה דנציגר, "הדילמה העיקרית היא איך לספק את המאוויים של הזכאים הללו, בהתחשב בכך שכל דרך פעולה שתיבחר על ידי הנאמן, תגרום לפגיעה בזכאי אחר". עוד הוסיף דנציגר בבקשה להוראות שהוגשה לבית המשפט כי אם הסכום המחוזק יחולק לזכאי אג"ח ב, שהיו בגין אי תשלום קרן בינואר 2012 בסכום גדול מכל הסכום המוחזק על ידי הנאמן, "כי אז לא יוותר דבר לאחרים. מדובר בעצם בתוצאה בינארית - הכל לקבוצת זכאים אחת ואפס לאחרים".

במהלך הדיון הציג הכנ"ר את עמדתו, לפיה חלופת ה"פארי –פאסו" היא ההוגנת והצודקת ביותר, ובין הנוכחים באולם לא היו מתנגדים לעמדת הכנ"ר. אולם בסופו של דבר הכריעה השופטת רות רונן שהנאמנים יפרסמו הודעה בעיתונות לפיה לנושים המתנגדים לחלוקה לפי "פארי-פאסו" תינתן תקופה של 30 יום להעביר את עמדתם לבית המשפט.

ככל שיהיו התנגדויות יתקיים דיון, ובמקרה שלא יהיו התנגדויות רונן תאשר חלוקה בהתאם להמלצת הכנ"ר, המחלקת את כרית הביטחון בין סדרות האג"ח באופן שיוויוני.

עד אז, מחזיקי האג"ח של אמפל יצטרכו להמתין שוב.

השופטת המחוזית רות רונן, צילום: שאול גולן השופטת המחוזית רות רונן | צילום: שאול גולן השופטת המחוזית רות רונן, צילום: שאול גולן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות