אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצילום אסור: תייר ישראלי הטיס מזל"ט בשמי פריז - ונעצר צילום: שאטרסטוק

הצילום אסור: תייר ישראלי הטיס מזל"ט בשמי פריז - ונעצר

התייר רצה לצלם אתרים מרכזיים בבירת צרפת באמצעות המטוס הזעיר, ונאלץ לבלות את הלילה מאחורי הסורגים ולשלם 400 יורו קנס

06.10.2014, 12:47 | שירות כלכליסט

תיירים ישראלים המתעלמים משלטי "אסור לצלם" באתרים בחו"ל אינם מחזה נדיר, ולרב מסתפקים בנזיפה אם נתפסים. אולם תייר ישראלי גילה השבוע בדרך הקשה כי רשויות החוק בפריז אינן סובלניות לטרנד המצלמות המותקנות על גבי מטוס זעיר ללא טייס בשמי הבירה.

התייר, שהטיס את המזל"ט – ביקש לצלם אתרי תיירות בפריז מהאוויר באמצעות המטוס ובשל כך מצא עצמו מבלה לילה במעצר ומשלם קנס של 395 יורו (495 דולר) לפני שחרורו.

נוטרדאם בפריז. התייר רצה לצלם את הקתדרלה מלמעלה, צילום: שאטרסטוק נוטרדאם בפריז. התייר רצה לצלם את הקתדרלה מלמעלה | צילום: שאטרסטוק נוטרדאם בפריז. התייר רצה לצלם את הקתדרלה מלמעלה, צילום: שאטרסטוק

רשויות פריז מתמודדות עם בעיה גוברת באתרי התיירות של העיר ובמקומות אחרים, מדווח אתר "דיילי מייל". מקור במשטרת פריז אמר כי ביום רביעי בבוקר הטיס הישראלי את המזל"ט שעליו המצלמה מעל כנסיית הנוטרדאם ומעל תחנת המשטרה ואתרים סמוכים.

שוטרים איתרו את התייר לאחר שזיהו את המזל"ט במצלמות מעקב. כאשר הגיעו לכיכר הכנסייה, התייר אמר להם שלא היה מודע לכך שמעשיו הם בניגוד לחוק.

מזל"ט. התייר גילה בדרך הקשה כי רשויות החוק אינן סובלניות לאמצעים מסוג זה מזל"ט. התייר גילה בדרך הקשה כי רשויות החוק אינן סובלניות לאמצעים מסוג זה מזל"ט. התייר גילה בדרך הקשה כי רשויות החוק אינן סובלניות לאמצעים מסוג זה

בפברואר עצרה המשטרה חבר בלגיון הזרים משום שהשתמש גם כן במזל"ט באזור מגדל אייפל. זאת לאחר שבאותו החודש עצרו נער שהטיס מזל"ט מעל שמי פריז גם כן.

תיירים בארה"ב נופלים גם כן לאותה הקלחת לאחר שהשתמשו במזל"טים לשם צילום אתרי תיירות בארה"ב. אחד מהם נקנס ביום רביעי ב-998 דולר משום שהטיס מזל"ט מעל פארק הלאומי ילוסטון בוואיומינג. הוא ותיירים נוספים נענשו בשל השימוש במזל"טים חרף השלטים האוסרים על כך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות