אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לידיעת המשדרגים: כך תקנו אייפון משומש ותוודאו שאינו גנוב

מדריך כלכליסט

לידיעת המשדרגים: כך תקנו אייפון משומש ותוודאו שאינו גנוב

מעבר לכך שרכישת טלפון גנוב היא עבירה על החוק, בעליו החוקיים עשויים להפעיל כלי נעילה מרחוק ולהשבית את הטלפון שקניתם באלפי שקלים. כלי פשוט אחד, שמוצג במדריך קצר לקונה ולמוכר, יכול למנוע עוגמת נפש

06.10.2014, 13:20 | עומר כביר
השקת אייפון חדש היא זמן מצוין לקנות אייפון יד שנייה. צרכנים רבים רוצים לרכוש את הדגם החדש ביותר ומחפשים איך להיפטר מהדגם שבידם, ובשביל הצרכנים הפחות בזבזנים זוהי הזדמנות מעולה לקנות סמארטפון מתקדם (גם אם לא הכי מתקדם שיש) במחיר מציאה.

קראו עוד בכלכליסט

אבל ברכישת אייפון יד 2 יש גם לא מעט סיכונים, כשאחד הבולטים שבהם הוא רכישת מכשיר גנוב. מדובר, בראש ובראשונה, במעשה שעלול להוות עבירה על החוק, אך בנוסף לכך מנגנוני ההגנה של אפל גם יכולים לאפשר לבעל המכשיר האמיתי לנעול אותו מרחוק - וכך את המכשיר הגנוב ללא שמיש כלל ולהשאיר את הרוכש עם לא יותר ממחזיק ניירות שקניתם באלפי שקלים. איך להימנע ממצב זה? בעזרת כלי של אפל שיכול לסייע לכם בזיהוי מכשיר גנוב. כך תשמשו בו.

האייפון לדגמיו, למעט שני האחרונים האייפון לדגמיו, למעט שני האחרונים האייפון לדגמיו, למעט שני האחרונים

1. ראשית, צריך את מספר ה-IMEI או את המספר הסידורי של המכשיר שאתם מתעדים לרכוש: היכנסו ליישום ההגדרות>>>כללי>>>אודות וגללו מטה. שני המספרים יופיעו לקראת סוף הרשימה, אתם צריכים רק אחד מהם - לא משנה איזה. כעת, ללינק זה

איך בוחרים מכשיר משומש? יד שנייה מאייפוניסט: כך תרכשו סמארטפון משומש בזול לא חייבים להוציא אלפי שקלים על הסלולרי החדש ביותר; "כלכליסט" מציג את הדרך הבטוחה לאיתור ורכישת סמארטפון איכותי מיד שנייה, מסייע בבחירת דגם מתאים ונותן טיפים שיגרמו לו לפעול כמו חדש ניצן סדן, 31 תגובותלכתבה המלאה
2. הקלידו את מספר ה-IMEI או את המספר הסידור בשדה הראשון, את קוד הקפצ'ה בשדה השני ולחצו על Continue. במסך שיעלה, תוצג הודעה האם נעילת האקטיבציה של המכשיר פעילה או לא.

3. אם הנעילה אינה פעילה, אין צורך לעשות דבר, לא צפויות מגבלות בפרמוט או התקנה מחדש של מערכת ההפעלה ואפשר להמשיך ברכישת המכשיר. שימו לב: אין בכך אישור ודאי שלא מדובר במכשיר גנוב, אלא רק שהבעלים הקודם לא הפעיל את ההגנה שמונעת אקטיבציה של המכשיר ללא סיסמה.

4. אם הכלי המקוון מראה שהנעילה פעילה, יש לבקש מהמוכר לבטל אותה. הוראות מפורטות ניתן למצוא בקישור זה. אם המוכר מסרב או אינו יכול להזין את הסיסמה הדרושה לביטול הנעילה יש סבירות גבוהה שמדובר במכשיר גנוב ומומלץ להימנע מלרכוש את המכשיר.

נעילה זו תמנע מכם מביצוע פעולות כמו התקנה מחדש של מערכת ההפעלה, ביצוע אקטיבציה למכשיר אחרי מחיקת כל התוכן שבו ואף יכולה לשמש לאיתור מיקום המכשיר ולנעילתו מרחוק.

5. אם אתם הבעלים החוקיים של מכשיר אייפון, מומלץ לנקוט בצעדים שמפורטים בקישור הבא לפני מכירתו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לא עוזר. מקרה אמיתי
קניתי אייפון לא גנוב עם תעודות. בדקתי גם את ה IMEI בתעודה והכל תקין. המוכר היה הבעלים של האייפון. בדקתי את זה גם בחברה. אבל אחרי ששלמתי על האייפון המוכר הפסיק לשלם למוטורולה את התשלומים שהוא חייב והם ניתקו אותו. חסמו את המכשיר דרך IMEI . עכשיו לאיפון יש רק ווי פי אבל אי אפשר לדבר איתו כי מוטורולה ניתקו אותו. המוכר לא מוכן להחזיר לי את הכסף כי הוא טוען שמכר את האיפון ומוטורולה לא מוכנה לבטל את הנעילה כי היא טוענת שלא אני הבעלים של האיפון למרות שראתי לנציגה את ההסכם שעשיתי עם המוכר. נציגת החברה אמרה שאותה זה לא מענין כי הם לא קיבלו את מלא הכסף של האיפון שמכרו למוכר שמכר לי. הנציגה אמרה שהיא מוכנה שאני אשלם עבור התשלומים שעדין חייב להם. שאלתי כמה ? והיא אמרה שזה מידע חסוי אבל אם אחתום שהאיפון עבר אלי עם ההתחיבויות אז היא תגיד לי כמה אני חייב. כמובן שלא הסכמתי. אני מספר את זה כדי שתזהרו ממקרים כאלה
אילן , צפון  |  06.10.14
לכל התגובות