אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתעה לטובה במזור רובוטיקה: מכרה 5 מערכות בארה"ב ב-4.2 מיליון דולר צילום: נמרוד גליקמן

הפתעה לטובה במזור רובוטיקה: מכרה 5 מערכות בארה"ב ב-4.2 מיליון דולר

החברה מכרה עד כה 44 מערכות בארה"ב. המנכ"ל הדומי: "אנו מרחיבים את מספר הלקוחות באזורים עם הזדמנויות צמיחה". ברבעון השני פרסמה החברה אזהרת רווח

06.10.2014, 13:28 | אורן פרוינד

אחרי התכווצות מתמשכת בהכנסות וירידה של 35% במניה בשנה האחרונה, חוזרת חברת מזור רובוטיקהלתמונה. מזור מדווחת היום על מכירת 5 מערכות Renaissance ברבעון השלישי של 2014, הרבה מעבר לציפיות האנליסטים.

קראו עוד בכלכליסט

כל מערכת נמכרת בסכום של 829 אלף דולר וביחד עם מוצרים נלווים מגיעה סכום המערכת למיליון דולר מה שאומר שמזור תרשום הכנסות של 4.2 מיליון דולר בדוחות הכספיים של הרבעון השלישי של 2014 שיפורסמו ב-30 באוקטובר הקרוב. חברת המכשור הרפואי נסחרת בשווי של 865 מיליון שקל.

מדובר בהפתעה למשקיעים שכן רק לפני חודשיים פרסמה החברה אזהרת רווח לגבי הרבעון השני של 2014 והציגה בהתאם ירידה של 27% בהכנסות והפסד של 4.1 מיליון דולר ברבעון זה.

אחת המערכות שנמכרה, כוללת בנוסף לאפליקציית עמוד השדרה, גם את האפליקציה החדשה שהושקה לאחרונה המיועדת לניתוחי מוח. בנוסף, מכרה מזור לשני לקוחות קיימים של החברה את אפליקציית המוח כשדרוג למערכות קיימות. אפליקציית המוח הושקה מסחרית ברבעון השני של 2014. מערכות ה-Renaissance ושדרוגי אפליקציית המוח שנמכרו, הותקנו כולם בקרב לקוחות בשוק האמריקאי.

מערכת של מזור מערכת של מזור מערכת של מזור

"5 המערכות שמכרנו ברבעון השלישי הגדילו את מספר המערכות המותקנות שלנו בארה"ב ל-44 מערכות, והן כוללות התקנות בערים מרכזיות וגדולות כסן פרנסיסקו ודטרויט", אמר אורי הדומי, מנכ"ל מזור . "התקנו מערכות באזורים בהם קיים ריכוז מערכות Renaissance ואנו ממשיכים להרחיב בשיטתיות את מספר הלקוחות ומספר המערכות שלנו ולהעמיק את פעילותנו באזורים שבהם אנו מזהים הזדמנויות צמיחה משמעותיות. אנו מעודדים מאד מהתגובות הראשוניות שמגלים לקוחות קיימים ופוטנציאליים באפליקציית המוח שלנו, אשר הושקה לאחרונה", הוסיף הדומי.

מזור רובוטיקה, הנסחרת במקביל לת"א גם בבורסת נאסד"ק, עוסקת בפיתוח ושיווק מכשור רפואי לתמיכה בפרוצדורות כירורגיות בתחום האורטופדיה והנוירוכירורגיה. מוצר הדגל של החברה הוא מערכת ה-Renaissance, רובוט המסייע לניתוחי גב, המאפשר למנתחים לבצע ניתוחי עמוד שדרה. המערכות הרובוטיות של מזור שימשו במיקום של יותר מ- 50,000 שתלים בארה"ב ובאירופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות