אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויגודמן עושה סדר: טבע תוותר על פיתוח תרופות בתחום בריאות האשה והאונקולוגיה צילום: אוראל כהן

ויגודמן עושה סדר: טבע תוותר על פיתוח תרופות בתחום בריאות האשה והאונקולוגיה

מדובר ב-14 פרויקטים בצבר המוצרים שלה בתחום בריאות האשה והאונקולוגיה אשר יופסקו או יימכרו. עלויות המחקר ופיתוח של פרויקטים אלו מגיעות לסכום של יותר מ-150 מיליון דולר בשנת 2015 וליותר מ- 200 מיליון דולר ב- 2016 וב-2017

06.10.2014, 17:30 | אורן פרוינד

שמונה חודשים לאחר שמונה למנכ"ל טבע במקומו של אייל דשא, חושף ארז ויגודמן את התכנית האסטרטגית שלו לחברת התרופות הגנריות מהגדולות בעולם. בצעד דרמטי החליט ויגודמן לוותר על חזונו של המנכ"ל הקודם שלמה ינאי ולהוציא את טבע מפיתוח פעילות בריאות האישה והאונקולוגיה, תחומים בהם ביצע ינאי רכישות של מאות מיליוני דולרים במהלך כהונתו בשנים 2007-2012.

קראו עוד בכלכליסט

בהתאם להחלטה זו טבע תסגור 14 פרויקטים בצבר המוצרים שלה בתחום בריאות האשה והאונקולוגיה אשר יופסקו או יימכרו בעתיד הקרוב. עלויות המחקר ופיתוח של פרויקטים אלו מגיעות לסכום של יותר מ-150 מיליון דולר בשנת 2015 וליותר מ- 200 מיליון דולר ב- 2016 וב-2017. הנהלת טבע ציינה כי החיסכון בעלויות הפיתוח יופנה ברובו להגדלת משאבים בתחומי הליבה של טבע, שיתרכזו מעתה בתחום מערכת העצבים המרכזית (לרבות טרשת נפוצה, מחלות ניווניות של מערכת העצבים והטיפול בכאב) ומערכת הנשימה (לרבות אסתמה ומחלת ריאות חסימתית כרונית).

בתחומים טיפוליים אחרים שבהם יש לטבע פעילות מסחרית משמעותית, החברה תתמקד במוצרים המוכנים לשיווק או הקרובים ליציאה לשוק ותוותר על פרויקטים שנמצאים בפיתוח. כחלק מהתכנית האסטרטגית, סגרה לפני שבוע טבע את מפעל תראמקס שבנסיכות מונקו, מפעל עם מכירות של 90 מיליון יורו בשנה השייך לחטיבת בריאות האישה.

ארז ויגודמן, צילום: אוראל כהן ארז ויגודמן | צילום: אוראל כהן ארז ויגודמן, צילום: אוראל כהן

"טבע מחויבת להיות מובילה עולמית בתחומי מערכת העצבים המרכזית ומערכת הנשימה, שני תחומים בהם ישנה חשיבות רבה לטיפול בצרכים גדלים והולכים של מטופלים, אשר הנם ללא מענה" אמר נשיא ומנכ"ל טבע, ארז ויגודמן. "הודות להיצע המוצרים הקיים שלנו, וליכולות המשולבות של מחקר ופיתוח גלובלי וחדשנות, אנו נמצאים בעמדה חזקה להשיג תוצאות עבור מטופלים וגופים מבטחים, ולייצר ערך לטווח ארוך עבור בעלי המניות שלנו".

ויגודמן הוסיף כי "הנכסים שלנו הנמצאים בשלבים האחרונים של פיתוח צפויים להפיק ערך עצום – מתוך למעלה מ-30 השקות שאנו צופים עד 2019, אשר יניבו יותר מ-3.5 מיליארד דולר של הכנסות חדשות, על בסיס התאמת סיכונים, יותר מ-20 מוצרים יושקו בשני תחומי הליבה הללו".

לדבריו, "ההחלטה עליה אנו מכריזים היום ממחישה את ההתקדמות במאמצים שלנו לחזק את תשתיות החברה, להתניע צמיחה אורגנית ולהבטיח המשך מימוש הזדמנויות עם הפוטנציאל הרב ביותר, הן עבור המטופלים והן עבור החברה. כך נוכל למקד את המאמצים שלנו בצורה יעילה ואפקטיבית יותר, לבסס עמדה מובילה בתחומי הליבה ולספק ערך בר-קיימא לטווח ארוך".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות