אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שנתיים לאולימפיאדה בריו: אזור תחרויות החתירה מזוהם צילום: אי פי

שנתיים לאולימפיאדה בריו: אזור תחרויות החתירה מזוהם

נבחרת השיט האולימפית של בריטניה קיבלה הוראה להתרחק מהאוקיינוס במהלך ביקור של שבוע בעיר, בשל חשש לזיהום וגאות מסוכנת

06.10.2014, 23:30 | שירות כלכליסט

בעוד טבילה באוקיינוס בחוף קופקבנה נחשבת לשיא הטיול עבור מרבית המבקרים בריו דה ז'נירו, נבחרות החתירה האולימפיות של בריטניה קיבלו הוראה להתרחק מהאוקיינוס במהלך ביקור של שבוע בעיר, בשל חששות לזיהום וגאות מסוכנת. 

36 חברי הנבחרות נשארים על קרקע יבשה בביקור בן השבוע המהווה חלק מההכנות לקראת האולימפיאדה שתתקיים בעיר ב-2016. זאת לאחר ששייטים שהשתתפו באוגוסט באירוע באתר במפרץ גואנברה, התלוננו על פסולת צפה, שכללה כלבים מתים. כתוצאה מכך, מיהרו מארגני המשחקים להבטיח שינקו את מאגרי המים המזוהמים של העיר. 

"הורינו להם לא לשחות באוקיינוס", סיפר דיוויד טאנר, מנהל הביצועים של הנבחרת. "הם סוסי המרוץ שלי - חייבים לשמור עליהם". 

ריו דה ז ריו דה ז'נרו | צילום: shuttrestock ריו דה ז

החותרים הבריטים לא יבחנו את התנאים במסלול האולימפי ב-Rodrigo Freitas lagoon, שמשקיף על הפסל המפורסם של ישו. במקום זאת, הם ישתמשו במכונות קבועות בסמוך למים, היכן שב-2013 כ-65 טונות של דגים מתים נסחפו לחוף לאחר שהסופות גרפו מה שהרשויות כינו "כמויות גדולות של חומר אורגני".

   

בינתיים, החלו העבודות לשיפור הסניטציה בריו, שבה מיליוני ליטרים של ביוב זורמים בכל יום לנהרות, לערוצים ולאוקיינוס. צוות בדיקה מטעם הוועד האולימפי הבינלאומי מסר בשבוע שעבר כי הוא מרוצה מכך שאיכות המים תשתפר לפני פתיחת המשחקים. "לפי הבנתי, זה יהיה בסדר לחתירה", אמר טאנר. "העיר מתכוונת להשקיע בניסיון להפוך את המים לצלולים יותר, וזו לדעתי מורשת טובה עבור כולם".

קתרין קופלנד, שזכתה במדליית זהב באולימפיאדת לונדון 2012, הוסיפה כי מורשת החתירה בריו תהיה "נפלאה" אם הניקיונות יימשכו גם לאחר תום המשחקים. "הוועד האולימפי הלאומי והוועדה המארגנת הבטיחו לנו שנעשה המון כדי לתקן את המצב", אומר ריצ'רד צ'יימברס, זוכה מדליית כסף מאולימפיאדת 2012. 

החותרים הבריטים היו הסגל השני המצליח ביותר בנבחרת לאחר הרוכבים באולימפיאדה האחרונה, שנערכה בלונדון. הם זכו ב-9 מדליות, כולל 4 מדליות זהב, בהתאם עלה המימון שלהם בקרוב ל-20% ל-32.6 מיליון ליש"ט (52.6 מיליון דולר) עבור ההכנות לקראת אולימפיאדת 2016.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות