אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פישלתם בעבודה? כך תצאו מזה בשלום צילום: שאטרסטוק

פישלתם בעבודה? כך תצאו מזה בשלום

כולם טועים בעבודה, אבל יש דרכים לתקן את השגיאות ואולי אפילו לצאת במצב טוב יותר מכפי שהייתם; כך תתגברו על הטעות שלב אחר שלב

15.10.2014, 19:30 | שירות כלכליסט
יבוא היום וגם אתם כנראה תעשו טעות בעבודה, או אפילו שתיים או שלוש, אבל אל דאגה ישנן דרכים לתקן את השגיאה בחינניות, ואולי אפילו לצאת ממנה במצב טוב מכפי שהייתם. בהאפינגטון פוסט תיארו כמה מהדרכים:

קראו עוד בכלכליסט

1. הפרט היחיד שכולם שוכחים

רוברט סאטון, מרצה למנהל עסקים באוניברסיטת סטנפורד, אומר כי השלב הראשון הוא לא לייפות את השגיאה, אלא לקחת על עצמכם את מלוא האחריות. לדבריו, בכך אתם עוזרים לייצר את האשליה (ואפילו את המציאות) שאתם בשליטה על המצב. מחקרים בנושא ההתנצלות מצאו כי מנכ"לים ומנהלים שמודים בטעויות שלהם לרוב נהנים גם ממוניטין מוצלחים יותר ורושמים ביצועים טובים. לכן, ההמלצה היא אם פישלתם אל תחפשו תירוצים אלא התנצלו והודו שיכולתם לפעול בצורה טובה יותר.

2. העצה שתתנו לילד בן שנתיים

ההתנצלות צריכה להתאים להיקף השגיאה. כלומר, אם שלחתם מייל שיש בו שגיאת הקלדה, אל תפנו לבוס שלכם בדמעות חרטה, ובהתאם אם אכן ביצעתם שגיאה רצינית, אל תמשכו סתם בכתפיים כאילו לא קרה כלום. מעבר לכך, סאטון אומר שבכל מקרה כדאי להימנע משימוש בניסוח "אני מצטער, אבל..." ואל תתחילו לתרץ את הטעות. המחקרים מצביעים על כך שהשימוש במילה "אבל" לאחר התנצלות, עלול דווקא לפעול נגדכם, מכיוון שעולה ממנו כי אתם פשוט מעבירים הלאה את האחריות.

התאימו את גודל ההתנצלות לגודל הטעות, צילום: שאטרסטוק התאימו את גודל ההתנצלות לגודל הטעות | צילום: שאטרסטוק התאימו את גודל ההתנצלות לגודל הטעות, צילום: שאטרסטוק

3. ההזדמנות שצריך לנצל

מציאת תכנית התאוששות היא הדרך הטובה ביותר להחליק במהירות את המצב עם הבוס. אם אתם לא מצליחים למצוא פתרון, לפחות הציגו את הצעדים שכבר נקטתם בניסיון למציאתו. ג'ק דיילי, דובר עסקי ומנהל צוותי מכירות, אומר כי עובד שטועה אך מיד מציע רעיונות לתיקון, מוכיח כי הוא אחראי ויכול לעבוד תחת לחץ.

4. ללמוד להבא

השלב האחרון, לפי סאטון הוא לא לומר "לא אתן לזה לראות שוב". במקום, הסבירו מה למדתם ופרטו כיצד תפעלו אחרת בעתיד. זו לא חייבת להיות הפקה גדולה כדי לזכות בתגובה חיובית מהבוס, מספיק הסבר קצר לגבי כיצד תשתפרו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות