אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"פושעים השתחלו לרבע מתחרויות הספורט" צילום: איי אף פי

"פושעים השתחלו לרבע מתחרויות הספורט"

הסוכנות העולמית נגד סמים בספורט: "האנשים שמרוויחים כסף מסטרואידים, הם אותם חבר'ה רעים שמוכרים משחקים ומעורבים במתן שוחד"

07.10.2014, 18:07 | שירות כלכליסט

פושעים השתחלו לרבע מכל משחקי ותחרויות הספורט המתקיימים ברחבי העולם, כך לטענתו של המנהל הכללי של הסוכנות העולמית נגד סמים בספורט (WADA).

קראו עוד בכלכליסט

"האנשים שמפיצים ומרוויחים הרבה כסף מסטרואידים - לא בהכרח ברמות הבכירות, אפילו בליגות הילדים - הם אותם חבר'ה רעים שמוכרים משחקים ומעורבים במתן שוחד", אמר דיוויד האומן בראיון שהעניק במהלך כנס אבטחת הספורט (Securing Sport), שמארח המרכז הבינלאומי לביטחון בספורט, שבסיסו בדוחא.

האומן טוען כי הנתון הזה של 25% מבוסס על נתונים שנאספו מרשויות אכיפת החוק. הסוכנות הוקמה ב-1999 כסוכנות עצמאית במימון ממשלות שונות בעולם והוועד האולימפי הבינלאומי לניטור אחר התקנון העולמי נגד סמים (World Anti-Doping Code).

טייסון גיי ואספה פאוול, צילום: בלומברג טייסון גיי ואספה פאוול | צילום: בלומברג טייסון גיי ואספה פאוול, צילום: בלומברג

לדברי האומן, דו"ח אוסטרלי מ-2013, שפירט את השימוש בענפי הספורט הבכירים בחומרים אסורים, המופצים על ידי פשע מאורגן, הדגיש את הצורך בסוכנות עולמית שתילחם בשוחד ובהטיות משחקים וכן בתופעת הסמים.

הדו"ח של ועדת הפשיעה האוסטרלית תיאר את השימוש בחומרים כמו פפטידים, הורמונים וסמים אסורים בשורה של ענפי ספורט במדינה, שיצא לה מוניטין כבעלת תרבות ספורט החופשייה ברובה מסמים.

"המודל של WADA הוא מאד מצליח, מכיוון שהוא כולל שיתוף פעולה בין ממשלות והתאחדויות ספורט", הוסיף האומן. "צריך שותפות דומה כדי להילחם באספקטים אחרים של המוסריות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות