אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד שבועיים נתב"ג ייסגר? ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה ברשות שדות התעופה צילום: נמרוד גליקמן

עוד שבועיים נתב"ג ייסגר? ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה ברשות שדות התעופה

בנוסף, ההסתדרות הודיעה על סכסוכי עבודה ב-11 חברות ממשלתיות; מוקדם יותר היום הסתיימו העיצומים בחברת דואר ישראל והשביתה בנמל חיפה

07.10.2014, 20:33 | מיקי פלד

ההסתדרות הכריזה הערב (ג') על סכסוך עבודה ברשות שדות התעופה. הסיבות, לטענת ההסתדרות, הן: "חשש ממשי לפגיעה באיתנותה הפיננסית של החברה לנוכח החלטת הממשלה בנושא התמלוגים. החלטה אשר תגרור השלכות על העובדים. בנוסף, דרישת נציגות העובדים לניהול מו"מ להבטחת זכויות העובדים, תנאי העסקתם וביטחונם התעסוקתי על רקע החשש הנ"ל. וכמו כן, התנהלות בחוסר תום לב ובדרך בלתי מקובלת ביחסי עבודה קיבוציים בכלל וביחסי עבודה בשירות הציבורי בפרט".

מההסתדרות נמסר: "אנו קוראים לכל הגורמים הנוגעים בדבר לשבת ולמצוא פתרון לנושא כבר בתקופה הקרובה". ההכררזה על סכסוך עבודה תאפשר לפתוח בעיצומים בעוד 14 יום.

קראו עוד בכלכליסט

מוקדם יותר הערב ההסתדרות הכריזה על סכסוכי עבודה ב-11 חברות ממשלתיות. החברות הן - חברת החשמל, נתיבי גז, תעש, תעשייה אווירית, מקורות, הדואר, רפאל, רכבת ישראל, נמלי אשדוד וחיפה והחברה לשירותי איכות סביבה.

הסכסוכים נוגעים לעניינם של למעלה מ-43 אלף עובדים. הכרזת ההסתדרות מגיעה על רקע האישור שהעניק אתמול הקבינט להצעת ההחלטה להפריט את החברות הממשלתיות בהיקף של 15 מיליארד שקל.

העילה להכרזת הסכסוכים נעוצה בכך שההחלטה, אשר שנושאת השלכות קריטיות על מעמד העובדים, התקבלה באופן חד-צדדי וללא קיום משא ומתן מול נציגויות העובדים. בהסתדרות מוחים על ניסיון המדינה לכפות על העובדים שינויים דרמתיים תוך שבירת הכללים ורמיסת הנורמות הנהוגות ביחסי עבודה קיבוציים.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן , צילום: אורן כהן יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן | צילום: אורן כהן יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן , צילום: אורן כהן

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר: "רק היום חתמנו על הסכם עקרונות היסטורי להבראת דואר ישראל. זו עדות חשובה לכך שההסתדרות היא שותפה חיונית למהלכים שנועדו לייעל את החברות הציבוריות. אנו נבחן כל הנפקה לגופה תוך בדיקת השאלה האם היא טובה לציבור והאם היא מגינה על זכויות עובדים".

 

ההסתדרות באופן מסורתי מתנגדת למה שהיא רואה כצעדים חד צדדיים מצד המעסיק, במקרה הזה - המדינה. ומכיוון שההנפקה של החברות הממשלתיות לא נעשתה בדרך משא ומתן עם ההסתדרות אלא באמצעות יוזמה של רשות החברות הממשלתיות, לכן החליט יו"ר ההסתדרות להודיע על הסכסוך.

ההכרזה תאפשר להסתדרות להתחיל בעיצומים בעוד שבועיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות