אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה של 32% בייבוא רכבים פרטיים צילום: shutterstock

ירידה של 32% בייבוא רכבים פרטיים

ברשות המסים מסבירים את הירידה ביבוא המוגבר בתקופה זו אשתקד, כתוצאה מהצפייה לרפורמה במיסוי הירוק. יבוא הטלוויזיות ומכונות הכביסה עלה ב-37%

07.10.2014, 18:59 | עמרי מילמן

בחודש ספטמבר נרשם יבוא של 16,045 רכבים, ירידה של 32% לעומת ספטמבר אשתקד. ביבוא הרכב המסחרי נרשמה ירידה של 19%, 668 רכבים לעומת 822. ברשות המסים מסבירים את הפער בכך שבשנה שעברה היה יבוא מוגבר מאד של כלי רכב, שקדם לשינויים בנוסחת המיסוי הירוק שנכנסה לתוקף בתחילת אוקטובר.

קראו עוד בכלכליסט

למרות נתונים אלה, סכימת נתוני יבוא הרכב השנה מצביעה על עלייה של 0.5% לעומת ינואר עד ספטמבר אשתקד.

ביבוא מוצרי החשמל והאלקטרוניקה נרשמה עלייה לעומת ספטמבר שנה שעברה, אם כי יש לציין כי בספטמבר בשנה שעברה חלו כל החגים והיו מעט ימי עבודה, ולכן הייבוא היה נמוך יחסית.

פריקת מטענים מיובאים, צילום|: SHUTEERSTOCK פריקת מטענים מיובאים | צילום|: SHUTEERSTOCK פריקת מטענים מיובאים, צילום|: SHUTEERSTOCK

העלייה הגבוהה ביותר נרשמה ביבוא טלוויזיות ומכונות כביסה, ועמדה על 37%. ביבוא מקררים נרשמה עלייה של 26%, ביבוא מכשירי וידאו ו-DVD נרשמה עלייה של 22% , וביבוא מדיחי כלים נרשמה עלייה של 8%. לעומת זאת, ביבוא מיבשי כביסה חלה ירידה של 15% .

במבט שנתי חלה ירידה ביבוא כל מוצרי החשמל הלבנים (מקררים, מכונות כביסה, מדיחי כלים ומייבשים), וחלה עלייה ביבוא מוצרי האלקטרוניקה הבידורית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות