אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלעד גרופ וסילברסטיין מחפשות 500 מיליון דולר לפרויקט במנהטן צילום: ראובן שוורץ

אלעד גרופ וסילברסטיין מחפשות 500 מיליון דולר לפרויקט במנהטן

לפי הדיווח בקומרשל אובזרבר, בראש הבנקים המלווים עומדים וולס פארגו ובנק אוף אמריקה. החברות סרבו להגיב לידיעה

08.10.2014, 12:26 | שירות כלכליסט

אלעד גרופ (Elad Group), זרוע הנדל"ן הפרטית של יצחק תשובה בצפון אמריקה, וחברת הנדל"ן סילברסטיין (Silverstien Properties), שהקימו שותפות לבניית מגדלי דירות פאר בווסט אנד אווניו בניו יורק, מבקשות לגייס כ-500 מיליון דולר לשם מימון הבנייה מסינדיקט בנקים שנוצר עבור הפרויקט. כך מסרו גורמים המקורבים לעניין. כך מדווח אתר קומרשל אובזרבר (Commercial Observer).

קראו עוד בכלכליסט

סינדיקט הבנקים, שבראשו עומדים וולס פארגו ובנק אוף אמריקה, סיפק בשנה שעברה את המימון לרכישת הקרקעות מקרלייל גרופ (Carlyl Group) שעלותן הסתכמה ב-160 מיליון דולר, כך על פי אחד המקורות. אם תושג, תחליף ההלוואה החדשה את המימון של שלב טרום הפיתוח, אמר גורם אחר. 

בין הבנקים המנסים להצטרף לסינדיקט הבנקים - בנק סנטנדר, פיפולס יונייטד בנק ו-CIT. כל החברות הללו, וכן אלעד גרופ, לא הגיבו לבקשה לתגובה שנשלחה אליהם באימייל.

וולס פארגו, צילום: בלומברג וולס פארגו | צילום: בלומברג וולס פארגו, צילום: בלומברג

גורם המקורב לעניין אמר כי הבוקר נערך דיון לגבי המימון שבו נציגי וולס פארגו נראו להוטים לממן את החלק הארי של העסקה - כ-100 מיליון דולר. על פי הגורם, היו הבנקים להוטים ביותר להצטרף לעסקה וזאת משום שהעלות של הקרקע הייתה כה נמוכה יחסית למנהטן, עד כי אין ספק שהרווח מהפרויקט יהיה משמעותי. גורם אחר טוען כי העלות נמוכה משום שישנן עלויות משמעותיות בגין השיפור האקולוגי שעל הקרקעות לעבור.

המגרש הוא אחד מהחלקות האחרונות שאינן מפותחות במנהטן. התוכניות העדכניות של הפרויקט המעורב כוללות 250 דירות יוקרה ו-116 דירות בעלות נגישות. הפרויקט כבר זכה לביקורת נוקבת בשל התוכנית לכלול כניסה נפרדת לדירות היוקרה וכניסה אחרת לחלקו של הבניין הכולל את הדירות הזולות.

וולס פארגו ובנק אוף אמריקה סרבו להגיב לידיעה.

נציג חברת סילברסטיין סירב להגיע לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות