אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורטוגל: בנק אספיריטו סנטו הגיש בקשה לפשיטת רגל

פורטוגל: בנק אספיריטו סנטו הגיש בקשה לפשיטת רגל

הבנק ביקש בחודש יולי האחרון הגנה מפני נושים - ונדחה. באוגוסט האחרון סייעה לו הממשלה בהיקף של כ-5 מיליארד יורו

09.10.2014, 13:24 | שירות כלכליסט

אחת מחברות האחזקה של בנק אספריטו סנטו בברזיל אישרה כי הבנק הפורטוגלי הגיש בקשה לפשיטת רגל היום (ה'), בתפנית נוספת בפרשיית הקשיים הכלכליים של הבנק, שנזקק לסיוע מאת המדינה באוגוסט בהיקף של 4.9 מיליארד יורו..

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת האחזקות אספריטו סנטו (ESFG) אישרה שהיא עומדת להגיש בקשה לפשיטת רגל לאחר החלטת בית המשפט בלוקסמבורג. החברה אמרה כי חברת הבת שלה אספריטו סנטו פיננסייר (ESFIL) גם כן הגישה בקשה לפשיטת רגל. זאת לאחר שבשבוע שעבר סירב בית המשפט בלוקסמבורג לבקשת החברות להגנה מפני נושים.

"בית המשפט בלוקסמבורג לענייני מסחר צפוי להטיל הוראה לפשיטת רגל וימנה כונס אחד או יותר לחברות ESFG ו-ESFIL ב-10 באוקטובר 2014", נאמר בהצהרה מטעם הקבוצה.

הבנק הבנק הבנק

מניות השליטה בחברה נמצאות בידי אספריטו סנטו אינטרנציונל (ESI), המתמודדת עם חששות לגבי מצבה הפיננסי לאחר ביקורת שערך הבנק המרכזי של פורטוגל לחברה במאי. בעיותיו של הבנק הגיעו לשיא ביולי כאשר עיכב תשלומים על אג"ח שהונפקו על-ידי ESI. זמן קצר לאחר מכן ESFG ביקש הקפאת מניות בשל "בעיות חמורות" ב-ESI.

ESFG מחזיקה ב-25% מבנקו אספיריטו סנטו ומניות שתי החברות צנחו במהלך הקיץ כאשר המשקיעים נהרו למשוך את השקעותיהם מהבנק. המכירה ההמונית נתנה את אותותיה בכל העולם בשל חשש המשקיעים מהתפשטות גלי ההדף בעולם.

בשל מבנהו המסובך של הבנק - שחלקו ממוקם בפורטוגל וחלקו בלוקסמבורג - קשה למשקיעים לקבוע עד כמה יהיו קשות ההשלכות של פשיטת הרגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות