אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משתמשי סנאפצ'ט בפאניקה: התמונות דלפו, החברה מתנערת מאחריות

משתמשי סנאפצ'ט בפאניקה: התמונות דלפו, החברה מתנערת מאחריות

מאגר של 100 אלף תמונות וסרטונים - ביניהם פורנוגרפיית קטינים - התפרסם באתר 4Chan. לטענת החברה, מקור הדליפה הוא באפליקציות צד ג' למיניהן ולא בפריצה לשרתיה. חצי ממשתמשי שירות הסקסטינג הפופולרי הם בני 13-17

12.10.2014, 11:57 | עומר כביר
פריצה באפליקציה צד ג' הביאה לחשיפת עשרות אלפי תמונות וסרטונים ששותפו בשירות המסרים המידיים סנאפצ'ט (Snapchat) - כך אישרה החברה לקראת סוף השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

שירות המסרים המידיים של סנאפצ'ט זכה להצלחה רבה הודות לכך שההודעות שמועברות בו אינן נשמרות במכשירי המשתמשים, אלא נמחקות אחרי שניות ספורות. כתוצאה, הפך השירות לפופולרי במיוחד בקרב אלו שמבקשים לשתף תמונות אינטימיות תוך הפחתת הסיכון שאלו ידלפו בעתיד לרשת.

דליפה חדשה. סנאפצ דליפה חדשה. סנאפצ'ט | צילום: בלומברג דליפה חדשה. סנאפצ

ואולם, כפי שגילו על בשרם בימים האחרונים משתמשים רבים, הסיכון לדליפת התמונות היה גבוה משחשבו. ביום ה' פורסם באתר הפורומים פורצ'אן (4Chan) מאגר של כמעט 13 ג'יגה-בייט שמכיל לפי הערכות כ-100 אלף תמונות וסרטונים, בהם גם תמונות אינטימיות של קטינים.

לפי דיווח של ביזנס אינסיידר, מקור הפריצה אינו שרתי סנאפצ'ט, אלא שירות צד ג'. לפי הערכות מדובר באחד משני שירותים אפשריים. הראשונה, אפליקציית אנדרואיד בשם Snapsave שמאפשרת למשתמשים לשמור תמונות וסרטונים. ואולם, מדובר באפליקציה מוכרת ופופולרית, שלדברי המפתח אינה שומרת בצורה מקוונת שום תוכן שעובר דרכה ושאינה קשורה לפריצה.

חשוד סביר יותר בדליפה הוא שירות בשם Snapsaved.com, ששימש כאפלקיציית רשת של סנאפצ'ט וגם הוא אפשר לשמור תמונות וסרטונים ששותפו באפליקציית הצ'ט. נראה שאתר זה גם שמר ברשת את התוכן שעבר דרכו, כולל שמות המשתמש של שולחי התכנים. האתר הפסיק לפעול לפני מספר חודשים.

בסנאפצ'ט אישרו את דליפת התכנים, אך הבהירו ששרתי החברה לא נפרצו ושהדליפה לא הגיעה ישירות מהשירות: “הסנאפצ'טרים נפלו קורבן לאפליקציות צד ג', שבהן הם השתמשו לשליחת וקבלת סנאפים, דבר שאסור בפירוש בתנאי השימוש שלנו בגלל הפגיעה האפשרית במשתמשים", נמסר. “אנחנו מנטרים את האפסטור ואת גוגל פליי בחיפוש אחר אפליקציות צד ג' לא חוקיות והצלחנו להסיר רבות מהן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות