אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקופון לבנק שיאתר רוכש לתעשייה הצבאית: 40 מיליון שקל צילום: עומר מסינגר

הקופון לבנק שיאתר רוכש לתעשייה הצבאית: 40 מיליון שקל

רשות החברות הממשלתיות יצאה במכרז למציאת בנק השקעות בינלאומי שיעזור לה במכירת תעש; יזכה בתמורה לעמלה שעשויה להגיע ל־2% מהמכירה

12.10.2014, 22:45 | דוד רפאלי

רשות החברות הממשלתיות יצאה במכרז למציאת בנק השקעות בינלאומי שיעזור לה במכירת תעש. הבנק יסייע באיתור רוכש ובמקסום מחירה של התעשייה הצבאית ויזכה בתמורה לעמלה שעשויה להגיע ל־2% מהמכירה. על פי הערכות, שווייה של תעש הוא כ־2 מיליארד שקל, כך שהעמלה יכולה להגיע ל־40 מיליון שקל.

הרשות פנתה ליותר מעשרה בנקי השקעות בינלאומיים מובילים, ובהם UBS, ג'יי.פי מורגן, ברקליס וגולדמן זאקס. הפרטת תעש אושרה לפני כחצי שנה בממשלה ובוועדת הכספים של הכנסת, ולאחר מכן נחתמו עם ועד העובדים וההסתדרות הסכמים היסטוריים שבהם מסכימים הצדדים להפרטת החברה, המתוכננת להסתיים עד סוף 2015. בצו שהוצא לקראת המכירה נקבע שחברות ממשלתיות לא יתמודדו במכרז. החברות חייבות להיות רשומות בישראל, אך עד 90% מהבעלות עליהן יכולה להיות זרה.

ניסוי במשגר של תעש ניסוי במשגר של תעש ניסוי במשגר של תעש

בנק ההשקעות שייבחר יכין הצעה למשקיעים ויהיה אחראי להערכת שווי החברה, לפנייה למשקיעים בחו"ל ולארגון הסבב הסופי בין המציעים. ברשות מעריכים שבנק זר יסייע בהשגת משקיעים מחו"ל ובשלב ההתמחרות הסופית.

הרשות תשלם לבנק 50 אלף שקל בחודש כמקדמה על חשבון העמלה. השיעור המרבי של העמלה הוא 2%, וככל שמחיר העסקה יעלה, שיעורה יירד. הבנק הנבחר הוא שיציע את העמלה הנמוכה ביותר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות