אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

החברה לישראל מפרסמת את מתווה הפיצול: תנפיק את קנון גם בת"א

קנון תחזיק בחברת השבבים טאואר, בחברת האנרגיה איי.סי.פאואר, ביצרנית המכוניות הסינית קורוס ובחברת הספנות צים. כמו כן, החברה לישראל תעמיד מסגרת אשראי של 200 מיליון דולר לקנון ותזרים לתוכה 100 מיליון דולר תמורת הקצאת מניות

13.10.2014, 12:41 | גולן חזני
החברה לישראל תעמיד מסגרת אשראי של 200 מיליון דולר לחברת המפוצלת, קנון, ותזרים לתוכה 100 מיליון דולר תמורת הקצאת מניות. כך עולה מדיווח של החברה לישראל לבורסה שהוא דוח מקדמי שהוגש לרשות ני"ע לגבי הפיצול. על ההזרמה הצפויה פורסם לראשונה ב"כלכליסט" ולמעשה היא נעשית מתוך התמורה עבור מניות כיל שמכרה החברה לישראל בחודש האחרון בהיקף של כחצי מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

קנון הולדינגס (Kenon Holdings), החברה החדשה שתוקם כחלק ממהלך הפיצול, תונפק בניו יורק ותירשם למסחר גם בתל אביב. החברה תחזיק בחברת השבבים טאואר, בחברת האנרגיה איי.סי.פאואר (100%) ביצרנית המכוניות הסינית קורוס (50%) ובחברת הספנות צים (32%). החברה לישראל תמשיך להחזיק במניותיה כיל(49%) ובזן (37%) ותיסחר בת"א. בעתיד מתכננת החברה לישראל, לפי הדו"ח, לפצל את בזן מתוכה.

רשות ני"ע גורסת שמהלך הפיצול היא עיסקת בעלי עניין של בעל השליטה ולכן נדרש רוב מיוחד למהלך באסיפת בעלי המניות מבין בעלי מניות המיעוט בחברה. זאת מאחר שרישום בבורסה זרה עשויה להיטיב עם בעל השליטה עידן עופר, מבחינת כללי מימשל תאגידי, ולהרע עם בעלי מניות המיעוט.

עידן עופר, צילום: בלומברג עידן עופר | צילום: בלומברג עידן עופר, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות