אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדקו חגורות ובטלו את חוש ההומור: דברים שלא מומלץ להגיד בטיסה צילום: שאטרסטוק

הדקו חגורות ובטלו את חוש ההומור: דברים שלא מומלץ להגיד בטיסה

נוסע בטיסה מפילדלפיה החליט להתבדח והתחזה לחולה אבולה; הדיילות לא חשבו שזה מצחיק ואף הודיעו במערכת הכריזה כי הוא "אידיוט". מה עוד עלול לסבך אתכם?

14.10.2014, 22:07 | שירות כלכליסט

בשבוע שעבר נוסע בטיסה מפילדלפיה השתעל והתבדח שהוא נדבק באבולה. כפי שאפשר לצפות שאר הנוסעים לא העריכו את הבדיחה, והדיילות אף הודיעו בכריזה כי הוא "אידיוט".

על מנת לא לצאת אידיוטים ולא להכעיס את הדיילים והטייסים, שהם למעשה האנשים החשובים ביותר בטיסה, ביאהו פרסמו רשימה של שמונה דברים שעדיף לעולם לא לומר בטיסה:

1. "אני בדיוק חוזר מליבריה": כבר סיכמנו שרצוי לא להתבדח על האבולה, אבל האמת שעדיף להימנע מבדיחות על כל אזור מערב אפריקה. בין אם תתכוונו או לא קרוב לוודאי שתלחיצו את שאר הנוסעים. סקר שערכו לאחרונה ב-CNBC מצא ש-58% מהנשאלים מאמינים שיש להטיל מגבלת נסיעות מארה"ב לשלוש המדינות שנפגעו מהתפרצות האבולה: סיירה ליאון, ליבריה וגינאה. יתרה מכך, ההמלצה היא ללא להתבדח על אף מחלה מדבקת.

רוצים לעלות על טיסה? הקפידו לא להרגיז את הדיילים או הטייסים, צילום: שאטרסטוק רוצים לעלות על טיסה? הקפידו לא להרגיז את הדיילים או הטייסים | צילום: שאטרסטוק רוצים לעלות על טיסה? הקפידו לא להרגיז את הדיילים או הטייסים, צילום: שאטרסטוק

2. "בכלל לא חשבנו שהטייס שיכור": זה אמנם נשמע משפט תמים, אבל הנוסעת ליסה קרטר-נייט הורדה מטיסה של חברת ג'טבלו מפילדלפיה לבוסטון בגללו. הכל החל כשנוסע אחר סיפר בדיחה שגרמה לכך שכל הנוסעים הורדו מהמטוס והטייס אולץ לעבור בדיקת שכרות. קרטר-נייט אמרה לאחד מאנשי הצוות את המשפט הבעייתי ואף צייצה בטוויטר את התקרית, כתוצאה מכך נאמר לה שהטייס "אינו מרגיש בנוח" עם נוכחותה על הטיסה. מוסר השכל: אל תתבדחו על הפכחות של הטייס.

3."פצצה": לא צריך לרמוז שיש ברשותכם פצצה, מספיק רק לומר את המילה, כך גילה על בשרו מייקל דויל. דויל שסובל מתסמונת טורט לא הורשה לעלות בשנה שעברה על טיסה של ג'טבלו שיצאה מוושינגטון, זאת על אף שהחזיק מסמכים שאישרו כי הוא סובל מהתסמונת. הבעיה היא שהוא אמר את המילה פצצה קרוב למאה פעמים. הוא הסביר לאחר מכן ל-ABC שהושפע באותה תקופה מהסיקור המורחב של התקפת הטרור במרתון של בוסטון, וניסה לשכנע את עצמו לא לומר פצצה, אך "כשמנסים להדחיק את הטורט, זה יוצא גרוע יותר", הסביר. ג'ורג' הוביקה, נשיא Airfarewatchdog.com מוסיף שהנושא הפך כל כך רגיש מאז התקפות הטרור על מגדלי התאומים שעדיף אפילו לא להגיד משפט בסגנון 'היא כזו פצצה'.

4. "אני הולך להתפוצץ": גם אם הכוונה היא שאכלתם יותר מדי, עדיף להימנע מהמינוח הזה. יועץ הנסיעות כריסטופר אליוט מספר על תקרית שבה דיילים ביקשו מנוסע גרמני לשבת, אך הוא ענה להם שהוא עומד להתפוצץ. "הוא פשוט התכוון ששלפוחית השתן שלו מלאה והוא חייב ללכת לשירותים". מסתבר שהביטוי "עומד להתפוצץ" הוא תרגום עילג לביטוי גרמני שפירושו להתפנות.

5. "אני לא טרוריסט": הבלוגר מת'יו קלינט התבקש על ידי דיילת להפסיק לצלם על המטוס. הוא ניסה להסביר לה שהוא עושה זאת עבור הבלוג שלו, שבו הוא כותב על יונייטד איירליינס, והוא מקווה שהיא לא חושבת שהוא "טרוריסט". זמן קצר לאחר מכן הוא התבקש לרדת מהמטוס בטענה שהטייס אינו מרגיש בנוח איתו על הטיסה. הוא התבקש לאסוף את חפציו ונאמר לו שתימצא דרך אחרת להביא אותו לאיסטנבול.

6. "דיילת הקרקע הכי מגעילה": מתברר שגם כתיבה בטוויטר יכולה לגרום לסילוק ממטוס. דאף ווטסון, כתב את התלונה הזו בטוויטר, שהתפרשה כעלבון לאחת מחברי הצוות. עדיף פשוט לשמור על נימוס.

7. "פאק, שיט, כלבה!": קללות בהחלט יכולות לגרום שיסלקו אתכם מהמטוס", מדגיש הוביקה. "הדיילים מראש לא באמת מעוניינים לשמוע אתכם, ולעולם אין לדעת אם הם במצב רוח רע או סתם חסרי הומור".

8. "האם הדלת הזו נפתחת במהלך הטיסה?" או "אנחנו מתרסקים!". רק ליתר ביטחון, לעולם אל תגידו משהו שעלול לגרום לכם להישמע מטורפים או שעשוי להתפרש בצורה לא נכונה. "טיסה היא תהליך מורכב ביותר", אומר הוביקה. "לכן עדיף פשוט לא להתבדח על כלום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות