אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביקוש העולמי לנפט ב-2014 - החלש ביותר זה 5 שנים צילום: shutterstock

הביקוש העולמי לנפט ב-2014 - החלש ביותר זה 5 שנים

לפי סוכנות האנרגיה הבינלאומית, הביקוש העולמי לנפט ירד השנה ב-200 אלף חביות ביום ל-700 אלף חביות בלבד. בבורסה בניו יורק, החוזה על הנפט ממשיך במסע מטה ויורד ב-0.3% ל-85.4 דולר לחבית

14.10.2014, 11:30 | שירות כלכליסט

סוכנות האנרגיה הבינלאומית חתכה היום את תחזיתה לביקוש לנפט לשנת 2014. זוהי התחזית החלשה ביותר של הסוכנות ב-5 השנים האחרונות, מה ששולח מסר דובי לשווקים על רקע הצניחה במחירי הנפט. במקביל, החוזה על הנפט ממשיך במסע מטה ויורד ב-0.3% ל-85.4 דולר לחבית.

בדוח החודשי של הסוכנות, שבו מעיינים משקיעים מרחבי העולם, חתכה הסוכנת ב-200 אלף חביות ביום את התחזית לביקוש בשנת 2014, ל-700 אלף חביות ביום בלבד.

אולם, סוכנות האנרגיה הבין-לאומית אומרת שהירידה בביקוש הגיע לתחתית וצופה שעד שנה הבאה, תחול עלייה בביקוש בהיקף של 1.1 מיליון חביות ליום. אולם ההיצע העצום עשוי לשחק תפקיד משמעותי בשמירה על חולשת השוק.

בחודש שעבר חלה גאות בהפקת הנפט בשל עלייה משמעותית בהיצע מצד ארגון המדינות מייצאות הנפט, אופק. ההיצע זינק לרמת שיא של 13 חודשים ועמד על 30.7 מיליון חביות בחודש. העלייה בהיצע הנפט מצד אופ"ק ומתיחות גדלה בארגון מסמנות כי ייתכן שלא יחולו שינויים משמעותיים בהסכם לצמצום התפוקה כאשר יערוך הארגון את פגישתו בווינה בחודש הבא. במקרה כזה הלחץ על המחירים יתמשך.

קידוח נפט ימי, צילום: בלומברג קידוח נפט ימי | צילום: בלומברג קידוח נפט ימי, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות