אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל תשקיע חצי מיליארד דולר בחברת מציאות מדומה

דו"ח טכנולוגי

גוגל תשקיע חצי מיליארד דולר בחברת מציאות מדומה

החברה, Magic Leap, פיתחה טכנולוגיה שמשלבת עצמים וירטואליים בעולם האמיתי בצורה ריאליסטית במיוחד - אותה היא מכנה "מציאות קולנועית". גוגל עשויה לשלב את היכולות הייחודיות במשקפי גלאס. בהשקעה תשתתף גם קרן אנדריסן-הורוביץ

14.10.2014, 13:15 | יוסי גורביץ
גוגל מובילה סבב השקעות בהיקף של חצי מיליארד דולר בחברת סטארט-אפ מסתורית בשם "מג'יק ליפ" (Magic Leap), שמפתחת סוג חדש של טכנולוגיית מציאות מדומה. על ההשקעה, לה שותפה גם קרן אנדריסן-הורוביץ, דיווח הבוקר אתר re/code.

קראו עוד בכלכליסט

מג'יק ליפ, שפועלת מפלורידה מאז 2012, מפתחת טכנולוגיה אותה היא מכנה "מציאות קולנועית" (Cinematic Reality). היא נועדה לספק חוויית בידור תלת ממדית ריאליסטית יותר מכל מה שקיים היום.

תמונת הדגמה של טכנולוגיית מג תמונת הדגמה של טכנולוגיית מג'יק ליפ תמונת הדגמה של טכנולוגיית מג

"המשימה שלנו היא לפתח ולשווק מה שאנו מאמינים שיהיה ממשק המשתמש הלביש הטבעי והידידותי ביותר למשתמש שנוצר מעולם. כאשר הטכנולוגיה מכבדת את הביולוגיה האנושית, חוויות קסומות באמת יכולות להתקיים", כתב המנכ"ל רוני אבוביץ בהודעה לעיתונות האחרונה ששחררה החברה, כאשר גייסה 50 מיליון דולר בסבב הגיוס הראשון שלה בפברואר.

באתר החברה לא ניתן למצא הרבה יותר מכך - את פני הבאים מקבל סרטון קצר בו ניתן לראות דמות של פיל זעיר שנוצרה באנימציית מחשב מגיחה מתוך זוג כפות ידיים ומרחפת באוויר, ואחריו שורה של סלוגנים מעורפלים כגון "עולם בו קיימים דרקונים, פיות, חדי קרן ואלפים הוא עולם טוב יותר. מה יקרה אם נשתמש בטכנולוגיה כדי להחזיר את הקסם לעולם?". בבלוג החברה פורסם עד כה פוסט אחד בלבד, שמציג תמונה של צוללת צהובה המרחפת מעל בית קפה בלב העיר.

שילוב עצמים מציאותיים במיוחד שילוב עצמים מציאותיים במיוחד שילוב עצמים מציאותיים במיוחד

אוקולוס, מאחוריך

על פי אופי התכנים הללו ומידע שהגיע לידי אנשי re/code, ניתן להסיק כי הטכנולוגיה של מג'יק ליפ תאפשר לצפות בעצמים וירטואליים המשולבים בעולם האמיתי בצורה ריאליסטית יותר ממה שמאפשרים היום פתרונות כגון קסדת אוקולוס ריפט. לטענת האתר, הטכנולוגיה תכלול משקפיים דיגיטליות שיקרינו תמונות ברזולוציה גבוהה במיוחד ישירות לעיני המשתמש, דבר שיאפשר לצפות בעצמים הוירטאוליים בצורה מוחשית יותר וכזו שגורמת לפחות תופעות לוואי, תוך אפשרות של המשתמש לראות אותם ברמה משתנה של פירוט ומזוויות שונות.

"מונחים כגון 'מציאות מדומה' או 'מציאות רבודה' שייכים לעבר, יש להם מורשת והם משויכים למוצרים שלא מימשו את ההבטחות שהיו טמונות בהם. מה שאנחנו עושים הוא מחשוב עבור 30 או 40 שנים הבאות, ולכן טבענו עבורו מונח חדש", אמר לאחרונה אבוביץ בראיון למגזין "פלורידה ביזנס ג'ורנל".

מניעי גוגל להשקיע בחברה אינם ברורים והיא מסרבת בשלב זה להתייחס אליה פומבית, אבל על פי הערכות בתעשיה היא בוחנת שילוב כלשהו בין גוגל גלאס לטכנולוגיה של מג'יק ליפ, וייתכן שהיא ביצעה אותה בתגובה לרכישה של פייסבוק את אוקולוס במרץ האחרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות