אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל היכתה את תחזיות הרווח וההכנסות צילום: בלומברג

אינטל היכתה את תחזיות הרווח וההכנסות

ענקית השבבים רשמה ברבעון השלישי רווח נקי של 66 סנט למניה על הכנסות של 14.6 מיליארד דולר; התחזיות היו לרווח של 65 סנט למניה על הכנסות של 14.4 מיליארד

14.10.2014, 23:23 | שירות כלכליסט

אינטל פרסמה הערב לאחר המסחר בוול סטריט את דו"חותיה לרבעון השלישי; ענקית השבבים רשמה רווח נקי של 3.3 מיליארד דולר, 66 סנט למניה, לעומת 3 מיליארד דולר, 58 סנט למניה, ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות עלו מ-13.5 מיליארד דולר לפני שנה, ל-14.6 מיליארד.

האנליסטים ציפו לרווח של 65 סנט למניה על הכנסות של 14.45 מיליארד דולר.

התחזית של אינטל לרבעון הרביעי היא להכנסות של 14.2-15.2 מיליארד דולר. מניית החברה זינקה ב-3% במסחר המאוחר.

במבט על השוק במסגרתו פועלת אינטל - ברבעון השלישי צפו האנליסטים ירידה של 4.1% לשוק ה-PC אך בפועל נרשמה ירידה של 1.7% בלבד.

ברבעון הראשון והשני התעלתה אינטל על ציפיות השוק, במקביל לנתונים דומים בכל הקשור לשוק מחשבי ה-PC: ברבעון הראשון צפה השוק ירידה של 5.3% בשוק ה-PC אך הירידה הגיעה רק ל-4.4%. באותו רבעון צפה השוק לאינטל רווח של 37 סנט למניה והרווח בפועל עמד על 38 סנט למניה. באותו אופן, ברבעון השני צפה השוק ירידה של 7.1% לשוק ה-PC אך בפועל נרשמה בשוק ירידה של 1.7% בלבד. בהתאם, האנליסטים צפו לאינטל ברבעון השני רווח של 52 סט למניה, ובפועל רשמה החברה רווח של 55 סנט למניה.

בסוף ספטמבר הודיעה אינטל כי תשקיע 1.5 מיליארד דולר ברכישת נתח של חברת טסינגואה הסינית (Tsinghua Unigroup), המחזיקה בשתי מתכננות שבבים. מהלך זה נועד לזרז את חדירתה של אינטל לשוק הסיני - שוק המובייל הגדול בעולם.  השקעה זו היא עוד צעד במאמציו של מנכ"ל אינטל בראין קרזניץ' להתניע מחדש את ניסיונותיה של אינטל להכניס את השבבים שלה למכשירים סלולאריים - שוק שכרגע נשלט על-ידי יריבתה קוואלקום.

בתחילת ספטמבר, במסגרת תערוכת הטכנולוגיה IFA בברלין, השיקה אינטל באופן רשמי את דור המעבדים החדש שלה, ברודוול (broadwell). המעבדים המתקדמים במיוחד הם החדשים ביותר בסדרת Core המיועדת למחשבים אישיים. מעבדי ברודוול יהיו ידועים כ-Core M. 

מטה אינטל בקליפורניה, צילום: בלומברג מטה אינטל בקליפורניה | צילום: בלומברג מטה אינטל בקליפורניה, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות