אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בהלת האבולה: האו"ם בתחזית פסימית, בדיקות ייערכו בהית'רו צילום: אימג'בנק, Gettyimages

בהלת האבולה: האו"ם בתחזית פסימית, בדיקות ייערכו בהית'רו

לפי ארגון הבריאות העולמי, בתוך 60 יום צפויים להתגלות 5,000 עד 10,000 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף הקטלני - בכל שבוע, זאת לעומת כ-1,000 מקרים כיום; מארק צוקרברג תרם 25 מיליון דולר למאבק במחלה

14.10.2014, 18:14 | שירות כלכליסט

בהלת האבולה: לפי תחזית שפרסם היום ארגון הבריאות העולמי, אם הטיפול במגיפה לא יעלה מדרגה, בתוך 60 יום צפויים להתגלות 5,000 עד 10,000 מקרים חדשים של הידבקות במחלה - בכל שבוע; כיום, מתגלים כ-1,000 מקרים חדשים של הידבקות במחלה בכל שבוע. לפי הארגון, כ-8,400 בני אדם נדבקו בנגיף הקטלני מאז התפרץ באפריקה, 4,000 מהם מתו.

לפני כמה שבועות חזה ארגון הבריאות כי מספר הנדבקים באבולה יגיע בנובמבר ל-20 אלף; ואולם בפועל, ככל הנראה, המספרים יהיו גבוהים הרבה יותר. 

אבולה, צילום: Getty images אבולה | צילום: Getty images אבולה, צילום: Getty images

בתוך כך, בריטניה תחל לבדוק נוסעים ממערב אפריקה הנוחתים בנמלי התעופה הבינלאומיים שלה, בהם הית'רו בלונדון. כמו כן יבוצעו בדיקות בנוסעי רכבת היורוסטאר המגיעים מיבשת אירופה. במסגרת זו, נוסעים אשר הגיעו לבריטניה לאחר ששהו במערב אפריקה, ימלאו שאלון רפואי - וחום גופם ייבדק. גם בקנדה נערכות בדיקות לנוסעים המגיעים ממערב אפריקה, בשישה נמלי תעופה.

בגרמניה, מת היום עובד או"ם שהיה חולה באבולה; האדם, בן 56 מסודאן, הוטס מליבריה ללייפציג ביום חמישי האחרון, 9 באוקטובר, כדי לקבל טיפול בבית חולים. הוא אובחן כחולה אבולה ב-6 באוקטובר.

מארק צוקרברג, המייסד והמנכ"ל של פייסבוק, ורעייתו פרסיליה צ'אן, הודיעו כי יתרמו 25 מיליון דולר למחקר לחקר מחלות בארה"ב, שישמשו

למאבק באבולה. צוקרברג כתב בפוסט בפייסבוק כי "אנחנו חייבים להשיג שליטה על המגיפה בעתיד הקרוב, כדי שלא ניאלץ להילחם בה בעשורים הקרובים, כמו שקרה עם האיידס או הפוליו. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות