אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל ופייסבוק מחזרות אחר העובדות: יממנו הקפאת ביציות צילום: איי אף פי

אפל ופייסבוק מחזרות אחר העובדות: יממנו הקפאת ביציות

ענקיות הטכנולוגיה יממנו עד 20 אלף דולר לכל עובדת שתבקש להקפיא ביציות; המטרה: לאפשר לנשים בשנות ה-20 לחייהן להתרכז בקריירה

14.10.2014, 19:11 | שירות כלכליסט

אפל ופייסבוק מוכנות לממן לעובדות הקפאת ביציות. מדובר בשני המעסיקים הגדולים הראשונים שמציעים את ההקפאה לעובדות - גם במקרים שבהם אין סיבה רפואית מובהקת לכך. 

 פייסבוק החלה באחרונה לממן הקפאת ביציות - שמאפשרת כניסה להריון בגיל מאוחר - ואפל תחל בכך בינואר.

הרעיון מאחורי המהלך הוא לאפשר לנשים להתרכז בקריירה בשנות ה-20 לחייהן, ולהותיר להן סיכוי גבוה להביא ילדים לעולם בגיל מאוחר יותר.

(אילוסטרציה) (אילוסטרציה) (אילוסטרציה)

 "כיום, קשה מאוד לנהל קריירה תובענית ולגדל ילדים בו-זמנית", אמרה בריג'יט אדאמס, הפעילה למעו הקפאת ביציות בארה"ב. "מימון הקפאת הביציות יאפשר לנשים לעצב את חייהן כפי שהיו רוצות". לעומת זאת, המהלך עשוי להיתפש כניסיון של החברות "לקנות את נשמתן של העובדות".

העלות של הקפאת ביציות עומדת על 10,000 דולר לכל מחזור שאיבה - ועוד 500 דולר לשנה עבור אחסון. אפל וגוגל הודיעו כי תקרת המימון שלהן תעמוד על 20 אלף דולר לכל עובדת.

שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של פייסבוק, אמרה בעבר כי "אחוז גבוה של נשים ברחבי העולם מגדלות ילדים ועובדות במשרה מלאה, אך כדי להצליח בכך עליהן לקבל "את התמיכה לה הן זקוקות במקום העבודה ובבית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
העולם השתגע!!! לא יקרה כלום אם מהנדסת או מנהלת בכירה תצא לחופשת לידה של חצי שנה!
בתוך שבועיים היא תצליח להדביק את כל מה ש"פיספסה" בזמן החופשה - אם היא ממש מתעקשת להישאר "מחוברת" שתמשיך תוך כדי החופשת לידה בישיבות, בקבלת החלטות ובקבלת עדכונים יום יומיים (הכל אפשרי כי כבר כמעט ולא עושים ישיבות פנים אל פנים אלא הכל וירטואלי!
עובד הייטק  |  14.10.14
15.
וואו... ומה הצעד הבא?
חלוקת חיתולים למבוגרים כדי שהעובדות לא יקומו מהכיסא? (ביפן כבר עושים את זה). הזנה תוך-ורידית כדי לוותר על הפסקת האוכל?? האמריקאים האלה... להקיא עליהם! ורק לידיעה - סיכויי ההצלחה של הפריה חוץ גופית והריון תקין מביצית שהוקפאה הם נמוכים מאד. זה ממש לא פתרון של קסם.
אישה  |  14.10.14
לכל התגובות