אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכור ראשון לגוגל גלאס: "הוריד את המשקפיים רק בזמן מקלחת או שינה" צילום מסך: youtube

מכור ראשון לגוגל גלאס: "הוריד את המשקפיים רק בזמן מקלחת או שינה"

רופאים בארה"ב מדווחים על מקרה ראשון של התמכרות למשקפיים החכמים של ענקית האינטרנט; אילו עוד תסמינים התגלו אצל המטופל?

15.10.2014, 11:11 | שירות כלכליסט

מסתבר שגם למוצרי טכנולוגיה אפשר להתמכר באופן פתולוגי. רופאים בסאן דייגו בארה"ב תיעדו את מה שהם מכנים המקרה הראשון המתועד של "הפרעת התמכרות לאינטרנט". ההפרעה המדוברת נגרמה על ידי שימוש יתר בגוגל גלאס - המשקפים החכמים של ענקית האינטרנט.

קראו עוד בכלכליסט

המטופל הוא גבר בן 31 המשרת בצבא ארה"ב שפנה בקיץ האחרון לעזרת מרכז ההתמכרות של חיל הנחתים (SARP) לשם קבלת טיפול באלכוהוליזם. המטופל החל להפגין סימפטומים שונים, שהרופאים חשבו שהן קשורות לגמילה מאלכוהול. ואולם התברר שהחולה התקשה לתפקד משום שסבל מהתמכרות מגוגל גלאס - שנלקחו ממנו בזמן הטיפול.

אחרי בדיקה התברר כי האיש נהג להרכיב את המשקף של גוגל במשך 18 שעות ביממה, בעיקר לצורכי עבודה. את המשקפיים הוריד רק לצורכי מקלחת או שינה, סיפר ל-CNBC ד"ר אנדרו דואן, ראש מחלקת התמכרות ומחקר בבית החולים של חיל הנחתים בסאן דייגו.

מייסד גוגל סרגיי ברין עם המשקפיים החכמים, צילום: אי פי איי מייסד גוגל סרגיי ברין עם המשקפיים החכמים | צילום: אי פי איי מייסד גוגל סרגיי ברין עם המשקפיים החכמים, צילום: אי פי איי

המטופל סיפר לרופאיו שהגמילה שלו מהגוגל גלאס קשה שבעתיים מהגמילה מאלכוהול. דואן: "כאשר הפסיכולוג היה שואל אותו שאלה, המטופל היה מניח באופן אינסטינקטיבי את האצבע המורה בצד ימין של פניו, כאילו הוא מנסה להפעיל את הגוגל גלאס". המטופל אף חווה את חלומותיו כאילו הוא רואה אותם דרך המשקפיים.

דואן מדווח כי החולה השלים תוכנית בת 35 ימים וכעת התסמינים פחות חמורים. כעת הוא מטופל במסגרת תוכנית החוץ של המרכז.

על אף שהתמכרות לאינטרנט עדיין לא כלולה ברשימת ההתמכרויות המוכרות של איגוד הפסיכיאטרים האמריקאי, דואן מתעקש שמדובר בתחלואה ממשית. הוא צופה כי ייתקל במספר הולך וגדל של הפרעות התנהגותיות הקשורות לשימוש מופרז באינטרנט.

מגוגל לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה