אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טייסי ג'רמן-ווינגס רוצים לפרוש צעירים - וישבתו מחר בפעם השביעית השנה

טייסי ג'רמן-ווינגס רוצים לפרוש צעירים - וישבתו מחר בפעם השביעית השנה

טייסי חברת הטיסות המוזלות של לופטהנזה דורשים פנסיה שתאפשר להם לפרוש בגיל 55 - ועדיין לקבל 60% משכרם

15.10.2014, 18:30 | שירות כלכליסט

הטייסים של ג'רמן-ווינגז (GermanWings) - חטיבת הטיסות הזולות של חברת התעופה לופטהנזה - מתכננים לשבות החל מיום חמישי השבוע במחאה על הסחבת בדיוני תוכנית הפנסיה שלהם.

קראו עוד בכלכליסט

זוהי הפעם השביעית השנה שבה שובתים עובדי החברה. השביתה הנוכחית מתוכננת להימשך 12 שעות מחר, ותשפיע על הטיסות ברחבי גרמניה. כך הודיע איגוד העובדים של החברה, VC, היום.

האיגוד, המייצג כ-5,400 טייסי לופטהנזה, דורש מהחברה לשמור על תוכנית פנסיה כזו שתאפשר לטייסים פרישה מוקדמת בגיל 55, ועדיין לקבל 60% מהשכר שלהם, לפני תשלומי הפנסיה הרגילים.

מטוס של ג מטוס של ג'רמן ווינגס מטוס של ג

ההנהלה, הנמצאת תחת לחץ לקצץ בהוצאות החברה כדי שתוכל להתחרות ביריבות זולות ממנה ובחברות תעופה מהמזרח התיכון הגדלות בקצב מהיר, הציעה לשמור את תוכנית הפנסיה במתכונתה זו רק עבור עובדים שהצטרפו לחברה לפני 2014 , אולם היא מבקשת להעלות את גיל הפרישה המוקדם ביותר לעובדים חדשים.

"לרוע המזל, לופטהנזה לא קיבלה את הצעות הפשרה של VC וממשיכה להציב מחסומים", נאמר בהצהרה מאת האיגוד שאף אמר כי על לקוחות החברה להכין עצמם לשביתות נוספות בעתיד הקרוב.

6 שעות שביתה = הפסד של 10 מיליון יורו

שביתה של 6 שעות של טייסי ג'רמן-ווינגז באוגוסט, עלתה ללופטהנזה למעלה מ-10 מיליון יורו. "ההסלמה מראה ש-VC לא מבקשים את הפיתרון הטוב ביותר אלא רוצים לגרום לכמה שיותר נזק", אמר דובר מטעם ג'רמן ווינגס.

בימים כתיקונם מטיסה ג'רמן ווינגז 450 טיסות בימי חמישי אולם השובתים הודיעו כי יפרסמו לוח ביטולים מאוחר יותר היום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות