אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה מעורבת בניו יורק; טבע עלתה ב-2.9%, פרוטליקס זינקה ב-8.7%, איביו נסקה ב-37% צילום: בלומברג

נעילה מעורבת בניו יורק; טבע עלתה ב-2.9%, פרוטליקס זינקה ב-8.7%, איביו נסקה ב-37%

דאו ג'ונס נחלש ב-0.2% והמדדים נאסד"ק ו-S&P 500 ננעלו סביב רמות הפתיחה; חברת התרופות איביו הודיעה שתסייע לממשל במלחמה באבולה; נשיא הפד בסנט לואיס: על הבנק להמשיך בתוכנית הרכישות ולא לסיימה; התביעות הראשונות לדמי אבטלה ירדו לשפל של 14 שנה

16.10.2014, 23:01 | שי סלינס

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

23:00 - המסחר בבורסות של ניו יורק ננעל הערב (ה') במגמה מעורבת, כשהמדדים מחקו את הירידות החדות שנרשמו בפתיחת המסחר. מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.2%, מדד נאסד"ק ומדד S&P 500 ננעלו סביב רמות הפתיחה. מניות גוגל צנחו ב-5% במסחר המאוחר לאחר שהחברה פרסמה את תוצאותיה הכספיים לאחר הנעילה.

22:30 - מגמה מעורבת נרשמת כעת במסחר בוול סטריט, כחצי שעה לפני נעילתו. לאחר הנעילה תפרסם ענקית הטכנולוגיה גוגל את דוחותיה הכספיים. מניית טבע הישראלית עולה בשיעור של 2.6%. מניית פרוטליקס מזנקת בשיעור של 9.5%, מניית נטפליקס מתרסקת ב-20% ומניית חברת התרופות איביו נוסקת בשיעור של 29%.

 

21:50 - החוזים העתידיים על הזהב למסירה בחודש דצמבר  ירדו ב-0.3% ומחיר אונקיה נקבע על 1,241.2 דולר. מחיר הכסף ירד ב-0.3% ומחיר אונקיה נקבע על 17.4 דולר.

 

20:48 - אפל חשפה את ה-iPad Air 2. הטאבלט החדש של אפל יצוייד במעבד חזק משל קודמו ובסורק טביעות אצבע. לצידו ייחשפו האייפד מיני 3 ומחשבים חדשים בסדרת Mac. בנוסף הודיעה החברה ששירות התשלום אפל פיי יחל לפעול בארה"ב כבר בתחילת השבוע הבא. אמש הועלו פרטים ראשונים על שני האייפדים לעמוד מדריך ההפעלה של iOS 8.1 באייטיונס - במה שנראה כמהלך מכוון שנועד לגנוב תשומת לב מטאבלט הנקסוס החדש שהשיקה גוגל שעה קלה לפני כן.

 

האייפד אייר 2 מצויד במעבד A8X ויש לו שני גיגה-בייט של זיכרון פעולה. המעבד צפוי לייעל את פעולתו ולשפר את זמן הסוללה. שני המכשירים יצוידו בסורק טביעות האצבע של החברה, שהוצג כבר בשתי סדרות האייפון הקודמות. הטאבלטים החדשים יגיעו לשוק בתקופה בעייתית: ענף מחשבי הלוח נמצא במצוקה בשנה האחרונה ונרשמה האטה משמעותית במכירות הדגמים המובילים של אפל, סמסונג והאחרות.

 

20:13 - המסחר בוול סטריט עבר לעליות, על רקע דבריו של נשיא הפד בסנט לואיס ג'יימס בולארד שטוען כי יש לשקול את דחיית סיום תוכנית רכישות האג"ח של הבנק. אפל חושפת אייפד חדש באירוע רשמי.

18:55 - שוב ירידות בוול סטריט. "הפדרל ריזרב צריך לשקול להרחיב את תוכנית רכישות האג"ח שלו מעבר לאוקטובר, בהתחשב בירידות בשווקים, וזאת על מנת לראות כיצד מגיבה הכלכלה האמריקאית" - את הדברים האלו אמר היום ג'יימס בולארד, נשיא הפד של סנט לואיס, ובכך הפתיע רבים. נכון לעכשיו, הבנק הפדרלי של ארה"ב רוכש מדי חודש 15 מיליארד דולר באג"ח מדי חודש, לאחר שצמצם את תוכנית הרכישות ב-10 מיליארד דולר כל פגישה השנה. הבנק אמר כי הוא מצפה לסיים את תוכנית הרכישות באוקטובר, אך בולארד טוען שהתוכנית תמיד תלויה בנתונים ובמצב השוק. לדבריו, הפד לא יכול להתעלם מהירידה האחרונה בציפיות האינפלציה.

18:40 - נמחקו הירידות בוול סטריט לאחר פרסום נתוני המאקרו החיוביים היום. המסחר עבר למגמה מעורבת ומדד S&P 500 עולה קלות בשיעור של 0.03%. דאו ג'ונס ונאסד"ק נחלשים קלות, בשיעור של 0.1%. מניית נטפליקס מתרסקת ב-22%. מניית איביו מזנקת בשיעור של 26% על רקע בהלת האבולה. החברה הודיעה כי הציעה לסייע לממשלת ארה"ב במאבק בהתפרצות המחלה בכך שתהפוך את הנוגדן שהיא מפתחת לזמין להתמודדות עם ההתפרצות הנוכחית. המניה הכפילה את שוויה בערך פי ארבעה מתחילת השנה ועד אתמול. בתוך כך, מטוס של אייר פראנס שיצא מפריז עצר במדריד וקורקע, עקב חשש שאחד הנוסעים נגוע באבולה.

17:09 - הייצור במחוז פילדלפיה התרחב באופן מעט יותר איטי באוקטובר, אך הצמיחה היתה עדיין חזקה, כך לפי הפדרל ריזרב בפילדלפיה. מדד הייצור של פילדלפיה נפל באוקטובר לרמה של 20.7 נקודות לעומת רמה קודמת של 22.5 נקודות. הקריאה היתה הרבה מעל לציפיות שחזו שתעמוד על 19.5 נקודות. לפי הפד, הסעיף שמשקף הזמנות חדשות עלה מ-15.5 בספטמבר לשיעור של 17.3 החודש. מדד התעסוקה התכווץ ל-12.1 לעומת 21.2 בספטמבר.

17:03 - מדד המשקף את ביטחון הקבלנים ירד החודש מהשיא של תשע שנים שאותו רשם בספטמבר, כשאיבד 5 נקודות ל-54 נקודות - כך לפי האיגוד הלאומי של קבלני בניין בארה"ב. קריאה מעל 50 נקודות משקפת מצב שבו הקבלנים, באופן כללי, אופטימים לגבי סנטימנט המכירות. אוקטובר הוא החודש הראשון זה חמישה חודשים שהמדד רושם נפילה.

16:32 - המסחר בבורסות ניו יורק נפתח בירידות שערים. דאו ג'ונס ו-S&P 500 מאבדים 1.1%, מדד נאסד"ק משיל מערכו 1.7%.

 

16:28 - גאפ מדווחת כי החברה מאשרת תוכנית לרכישה חוזרת של מניות בהיקף של חצי מיליארד דולר, זאת בהמשך לתוכנית קודמת שעמדה על מיליארד דולר. מניית החברה איבדה מתחילת השנה כ-8%.

 

16:20 - עדכון שוטף - התפוקה התעשייתית בארה"ב עלתה בשיעור של 1% בספטמבר, יותר מתחזיות האנליסטים של מרקט ווץ' שחזו עלייה בשיעור של 0.4%. עיקר העלייה מיוחסת לעלייה גדולה בתפוקת השירותים במהלך החודש - שהסתכמה ב-3.9%. העלייה בתפוקת המכרות הייתה 1.8% והעלייה בתפוקת התעשייה הסתכמה ב-0.5%.

אחרי יום סוער במיוחד אתמול בניו יורק, החוזים העתידיים על המדדים המובילים ממשיכים במגמה השלילית ויורדים בעד 1% לקראת פרסום נתוני המאקרו ובצל עונת הדוחות הכספיים לרבעון השלישי של 2014.

אתמול כאמור, לאחר יום מסחר סוער שבמהלכו רשמו המדדים ירידות חדות של כ-3%, ננעל המסחר בירידות. מדד דאו ג'ונס איבד 1.1% וננעל על 16,143 נקודות, מדד נאסד"ק נחלש ב-0.3% ונקבע על 4,215 נקודות ומדד S&P 500 השיל מערכו 0.8% וננעל על 1,863 נקודות.

הבורסות באסיה צנחו הבוקר לשפל של שישה חודשים, והתשואה על האג"ח של הכלכלות המפותחות הגדולות ביותר צנחה אף היא לשפל, על רקע החשש שהבעיות בכלכלה האירופית יפגעו בהתאוששות העולמית. "חל תיקון משמעותי במניות בארה"ב, שמערער את הביטחון של המשקיעים", הגיב טובי לאסון מחברת ניו אדג' בסידני, אוסטרליה. "סיכונים גיאופוליטיים וההתפרצות של מגיפת האבולה מוסיפים לחוסר הוודאות בכלכלה העולמית. כשהשוק במצב כזה של חוסר יציבות, הכל מועצם".  

בתוך כך יו"ר בית הנבחרים האמריקני, ג'ון ביינר, אמר שעל הנשיא ברק אובמה לשקול איסור כניסה זמנית לארצות הברית ממדינות שבהן התפרצה מגפת האבולה. זאת בעקבות אבחון של חולה נוספת בנגיף בארצות הברית שטסה מאוהיו לטקסס. "איסור כניסה זמני לארה"ב ממדינות שבהן התפרץ הווירוס זה משהו שעל הנשיא לשקול, יחד עם כל הפעולות המתאימות האחרות, בזמן שמועלים ספקות לגבי ביטחון הנוסעים בטיסות פנים-ארציות", אמר ביינר.

בשוק הסחורות התנודתיות החריפה בנפט ממשיכה. החוזה העתידי על הנפט מסוג קרוד מאבד 1.7% מערכו ונסחר סביב 80 דולר לחבית. אתמול ננעל הזהב השחור בשפל של שנתיים אחרי ירידה יומית של 0.6%. היום נסחר הזהב ללא שינוי מהותי.

מאקרו 

 

מספר האנשים בארה"ב שהגישו תביעה ראשונה לקבלת דמי אבטלה נפל בשבוע שעבר ב-23 אלף ל-264 אלף איש, המספר הנמוך ביותר מאז אפריל 2000, המצביע על כך שהמעסיקים מפטרים פחות עובדים. תחזיות האנליסטים ציפו דווקא לעלייה במספר התביעות הראשונות לדמי אבטלה ל-289 אלף מ-287 אלף שבוע קודם לכן.

מנתוני משרד העבודה האמריקאי שפורסמו היום עולה עוד כי ממוצע ארבע השבועות, הנחשב למדד מהימן יותר למגמות בשוק העבודה, נפל ב-4,250 תביעות ל-283,500, גם פה מדובר המספר הנמוך ביותר מאז שנת 2000. עוד פורסם כי מספר הדרישות המתמשכות לקבלת דמי אבטלה עבור השבוע שהסתיים ב-4 באוקטובר, עלה ב-7,000 ל-2.39 מיליון איש. דרישות מתמשכות משקפות את מספר האנשים שכבר מקבלים דמי אבטלה. ממוצע ארבע השבועות של הדרישות המתמשכות נפל ב-10,750 ל-2.4 מיליון, הרמה הנמוכה ביותר מאז יוני 2006.

בסמוך לפתיחת המסחר יפורסמו נתוני התפוקה התעשייתית לספטמבר. האנליסטים צופים עלייה של 0.4%, לעומת ירידה של 0.1% באוגוסט.

מדד הייצור של פילדלפיה לחודש אוקטובר יפורסם בשעה 17:00. האנליסטים צופים תוצאה של 20 נקודות לעומת 22.5 נקודות בספטמבר.

 , צילום: בולמברג צילום: בולמברג  , צילום: בולמברג

 

מניות במרכז

גולדמן זאקס דיווח על תוצאות הרבעון השלישי, שעקפו את תחזיות האנליסטים, זאת לאחר שהבנק הקצה אחוז קטן יותר מההכנסות כדי לשלם לעובדים מאשר במחצית הראשונה של השנה ובעקבות ההתאוששות בחודש שעבר בשוק האג"ח. הבנק האמריקאי דיווח כי הרווח הנקי עלה ב-48% ל-2.24 מיליארד דולר, שהם 4.57 דולר למניה מ-1.52 מיליארד דולר, שהם 2.88 דולר למניה בתקופה המקבילה אשתקד. תחזיות האנליסטים ציפו לרווח של 3.21 דולר למניה. ההכנסות עלו ב-25% ל-8.39 מיליארד דולר.

 

ענקית המסחר המקוון eBay, פרסמה אתמול אחרי נעילת המסחר את התוצאות שלה לרבעון השלישי, שעקפו את התחזיות, ובמקביל הורידה את תחזית המכירות עבור השנה כולה. מהתוצאות עולה כי חטיבת פייפאל של החברה נהנתה מרבעון מוצלח נוסף. ההכנסות טיפסו ב-20% ל-1.95 מיליארד דולר, ונפח התשלומים דרך מכשירים ניידים זינק ב-72% ל-12 מיליארד דולר. פייפאל צפויה לעבד עד סוף השנה מיליארד עסקאות דרך מכשירים ניידים. בתחילת החודש הודיעו ב- eBay כי בכוונתם לפצל בשנה הבאה את חברת התשלומים, הנחשבת ליחידה הצומחת במהירות הגדולה ביותר של החברה.  

גם נטפליקס דיווחה אמש על תוצאותיה. נטפליקס דיווחה כי העלאת המחירים שביצעה לאחרונה הייתה בין הסיבות למספר המאכזב של מנויים חדשים שהצטרפו לשירות הסטרימינג ברבעון השלישי של השנה. החברה דיווחה כי נוספו לה בשלושת החודשים שהסתיימו ביוני, 3 מיליון מנויים חדשים, זאת לעומת תחזית החברה שציפתה להצטרפות של 3.69 מיליון משתמשים חדשים עבור התקופה.  

גוגל צפויה לפרסם היום אחרי נעילת המסחר על תוצאותיה הרבעוניים. האנליסטים בוול סטריט צופים לחברה רווח נקי של 5.35 דולרים למניה.

אתמול החל המשפט על הקופקסון במסגרתו השמיעה טבע את טיעוניה בפני בית המשפט ודעות השופטים בעניין חלוקות. נושא המשפט הוא תוקף פטנט הקופקסון - תרופת הדגל של החברה לטיפול בטרשת נפוצה שצפוי לפוג בספטמבר 2015, אולם כבר ביולי 2013 בית המשפט לערעורים פסק כי הפטנט אינו בתוקף. הכרעה בנושא לא צפויה הימים הקרובים. נכון לעכשיו עובדים על שתי גירסאות גנריות שיתחרו בקופקסון - אחת של נוברטיס ומומנטה והשנייה של מיילן ונאטקו (NATCO) ובמידה ובית המשפט העליון יפסוק לטובת טבע החברות יצטרכו לשלם לחברה הישראלית מיליוני דולרים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות