אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוח חלש לגוגל: פספסה את ציפיות השוק בשורה העליונה והתחתונה צילום: בלומברג

דוח חלש לגוגל: פספסה את ציפיות השוק בשורה העליונה והתחתונה

ענקית האינטרנט רשמה ברבעון השלישי הכנסות של 16.52 מיליארד דולר ורווח מתואם של 6.35 דולר למניה, מול צפי אנליסטים להכנסות של 16.6 מיליארד דולר ורווח מתואם של 6.54 דולר למניה. מניית גוגל מגיבה במסחר שלאחר הנעילה בירידה של יותר מ-3%

16.10.2014, 23:29 | מיקי גרינפלד

גוגל פרסמה הלילה (ה') לאחר המסחר את התוצאות לרבעון השלישי - ופספסה את ציפיות השוק: ענקית האינטרנט והטכנולוגיה סיימה את הרבעון עם ירידה ברווח הנקי ל-2.81 מיליארד דולר, או 4.09 דולר למניה, מול רווח נקי של 2.97 מיליארד דולר או 4.38 דולר למניה ברבעון המקביל ב-2014.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח המתואם ברבעון השלישי עמד על 6.35 דולר למניה, בשעה שציפיות האנליסטים עמדו על רווח מתואם של 6.54 דולר למניה.

בשורה העליונה רשמה גוגל ברבעון המדווח הכנסות של 16.52 מיליארד דולר, פחות מצפי האנליסטים שעמד על 16.6 מיליארד דולר - ומול הכנסות של 13.75 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2013.

סרגיי ברין, מייסד גוגל, צילום: בלומברג סרגיי ברין, מייסד גוגל | צילום: בלומברג סרגיי ברין, מייסד גוגל, צילום: בלומברג

מניית גוגל ננעלה היום בנאסד"ק בירידה של 0.7%. במסחר שלאחר הנעילה רושמת המניה ירידה של למעלה מ-3%. ב-12 החודשים האחרונים רשמה מניית גוגל טיפוס של 19%, אך מתחילת 2014 רשמה המנייה ירידה של 4%.

בימים האחרונים העלו בפירמת האנליסטים Pivotal Research Group את מחיר היעד של מניית גוגל מ-570 דולר ל-600 דולר. מנגד, בפירמה הדגישו כי בטווח הארוך הם פחות מאמינים במידת הצמיחה של הפעילות התפעולית של גוגל.

למעשה, מרבית האנליסטים המסקרים את גוגל מביעים חשש מההוצאות הגדולות של גוגל על רכישותיה האחרונות, ומציבים סימני שאלה בדבר אפשרות וטווח הזמן שבו יופקו מהן רווחים. בה בעת, רובם הגדול נותר בהמלצת קנייה על המניה.

הרביעית בגודלה מבחינת שווי שוק

גוגל היא המניה הרביעית בגודלה מבחינת שווי שוק בארה"ב, אחרי אפל, אקסון מוביל ומיקרוסופט, כשפחות מ-30 מיליארד דולר מפרידים בינה לבין אקסון השנייה: שווי שוק של 362 מיליארד דולר לגוגל, 356 מיליארד דולר למיקרוסופט, 385 מיליארד דולר לאקסון ו-584 מיליארד דולר לאפל.

מאז היסוודה נחשבת גוגל לאחד מסיפורי הצמיחה הגדולים בארה"ב, אך קצב הצמיחה שלה הואט בשנתיים האחרונות. שיעור הצמיחה בהכנסות של גוגל בחישוב שנתי לא חצה את ה-20% יותר משנה (וליתר דיוק, בחישוב של שנה לאחור מדי רבעון ב-5 הרבעונים האחרונים).

"הראשונה שתגיע לטריליון"

עמדה אופטימית במיוחד פורסמה בסוף השבוע האחרון על ידי האנליסט קולין גיליס (Colin Gillis) מפירמת BGC Partner, לפיה גוגל תגיע עד שנת 2020 לשווי שוק של טריליון דולר - ותעשה זאת לפני אפל. וזאת למרות שב-5 השנים האחרונות רשמה מניית אפל עלייה של 274% בשוויה, לעומת עלייה של 115% בלבד לגוגל.

"גוגל נמצאת בעמדה המתאימה להפוך לחברה האמריקאית הציבורית הראשונה שתגיע לשווי שוק של מעל טריליון דולר", כתב גיליס, שצופה לחברה צמיחה גדולה מהפעילות בתחום הרובוטיקה, תוכנות הנהיגה העצמית למכוניות והבינה המלאכותית. כדי להגיע ליעד של טריליון דולר תזדקק גוגל לצמיחה שנתית של 35% בממוצע ב-5 השנים הקרובות.

גוגל הוכתרה לאחרונה כמותג השני בשוויו בעולם, אחרי אפל. על פי הדו"ח השנתי של 100 המותגים השווים בעולם שמפרסמת חברת היעוץ אינטרברנד, אפל וגוגל הם שני המותגים היחידים שהשווי שלהם עולה על 100 מיליארד דולר.

בתחילת השבוע פורסם כי גוגל מובילה סבב השקעות בהיקף של חצי מיליארד דולר בחברת סטארט-אפ מסתורית בשם "מג'יק ליפ" (Magic Leap), שמפתחת סוג חדש של טכנולוגיית מציאות מדומה. מג'יק ליפ, שפועלת מפלורידה מאז 2012, מפתחת טכנולוגיה אותה היא מכנה "מציאות קולנועית" שנועדה לספק חוויית בידור תלת ממדית ריאליסטית יותר מכל מה שקיים היום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות