אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרה גם לו: כרטיס האשראי של אובמה נדחה בחודש שעבר צילום: אי אף פי

קרה גם לו: כרטיס האשראי של אובמה נדחה בחודש שעבר

נשיא ארה"ב סיפר כי הדבר אירע במסעדה בניו יורק בעת שסעד שם עם רעייתו, ששילמה לבסוף עם כרטיס האשראי שלה, והוא נאלץ לספק הסברים למלצרית

18.10.2014, 13:45 | שירות כלכליסט

מסתבר שלנשיאים יש בעיות דומות לשלנו, ולפעמים גם כרטיס האשראי שלהם נתקל בסירוב: התקשורת בארה"ב מדווחת כי כרטיס האשראי של הנשיא ברק אובמה נדחה בחודש שעבר בעת שביקש לשלם במסעדה בניו יורק לאחר שסעד שם עם רעייתו מישל.

קראו עוד בכלכליסט

"הלכתי לסעוד במסעדה בניו יורק בעת ששהיתי בעיר במסגרת אסיפת המליאה אל האו"ם. אני מניח שזה (קרה) כנראה משום שאיני עושה בכרטיס שימוש קבוע, אבל חשבו שמדובר בהונאה. למרבה המזל, מישל הביאה את כרטיס האשראי שלה", אמר אובמה בעת שחתם על הוראה נשיאותית נועדה להגן על אנשים מגניבת זהות. חרף מעמדו הבכיר, או בשל כך, נאלץ אובמה להצדיק את עצמו למלצרי המסעדה: "ניסיתי להסביר למלצרית שנראה לי ששילמתי את החשבונות. אפילו אני מושפע מהעניין".

מישל אובמה. הצילה את המצב, צילום: MCT מישל אובמה. הצילה את המצב | צילום: MCT מישל אובמה. הצילה את המצב, צילום: MCT

זו לא הפעם הראשונה שמצב כרטיס האשראי שלו מדאיג את נשיא המעצמה הגדולה בעולם. ביולי, בעת ששהה באוסטין, טקסס, הזמין בשר לברבקיו בשווי של 300 דולר. כשראה שאין בידו די מזומן שלף את כרטיס האשראי שלו - כרטיס העשוי מפלדת על-חלד מושחרת ללקוחות עילית של הבנק - והכרטיס עבר בהצלחה. אולם כמה ימים לאחר מכן כשניגש אובמה לחנות בוטיק, שילם 82.55 דולר, במזומן עבור המצרכים.

אובמה אינו הגורם הבכיר היחיד בממשלה שנתקל בסירוב פיננסי. נשיא הפד לשעבר, בן ברננקי, אמר בשיקגו החודש כי תנאי השוק כה חמורים עד כי נתקל בקשיים למחזר חוב על ביתו. "ניסיתי למחזר את המשכנתה אולם נכשלתי בכך. אני לא ממציא את זה", אמר ברננקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
אם היו לנו חוקים כמו בארה"ב הכל היה נראה אחרת :
הנשיא אובמה ורעייתו מישל, כמו קודמיהם בתפקיד, משלמים מכיסם עבור המזון שמוגש להם בבית הלבן, מסיבות פרטיות שהם עורכים, חופשות שהם מקיימים, הובלות ושירותיהם של רב השרתים ועובדי ניקיון באגף המגורים בבית הלבן. אם בני הזוג הנשיאותי מזמינים אדם לטיסה ב"אייר פורס 1", בזמן שאינו חבר רשמי במשלחת הנשיא, הם צריכים לשלם עבור הטיסה בסכום ששווה ערך למושב במחלקה ראשונה של מטוס נוסעים. וזה ההבדל בין ראשי הממשלה שלנו, לבין הנשיאים בארה"ב. למי שלא יודע, כל אדם בצוות הנשיא שטס ב"אייר פורס 1" משלם מכיסו סכום של 20 דולר עבור כל ארוחה. כן, כן, אין ארוחות חינם במטוס הנשיאותי, ולא כמו בארץ שכל בנאדם שמצטרף למשלחת אוכל על חשבון משלם המיסים. נשיא ארה"ב משתכר 400 אלף דולר בשנה כנשיא ארה"ב (לפני מיסים, יענו ברוטו), ראש ממשלת ישראל מרוויח 43,952 ש"ח ברוטו (לפני מיסים), אולם כל מה שהוא מרוויח הולך לחשבון הבנק שלו, וכל שאר ההוצאות (פרטיות) באים מחשבון משלם המיסים. אגב היה כתוב בעיתון שהכרטיס של אומבה נחסם, כיוון שלא השתמש בו זמן רב, לעומת זאת למישל הכרטיס אשראי כן עבר, ולכן היא זו ששילמה על הארוחה...
יהודית , יקנעם עילית  |  19.10.14