אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיא עונת הדוחות: יותר משליש מהחברות בדאו ג'ונס יפרסמו השבוע תוצאות צילום: בלומברג

שיא עונת הדוחות: יותר משליש מהחברות בדאו ג'ונס יפרסמו השבוע תוצאות

כמו כן, יותר מ-100 חברות הנסחרות ב-S&P 500 יפרסמו דוחות - שליש משווי השוק של המדד. בין החברות הבולטות: אפל, IBM ומיקרוסופט

19.10.2014, 14:23 | שירות כלכליסט

עונת הדו"חות בארה"ב בשיאה, ובשבוע הקרוב 12 חברות, המייצגות יותר משליש מהחברות הנסחרות במדד דאו ג'ונס צפויות לפרסם את דו"חות הרבעון השלישי שלהן.

כמו כן, יפורסמו השבוע גם הדו"חות של 110 חברות הנסחרות במדד S&P 500, המייצגות שליש מכלל שווי השוק של המדד.

ביום שני החברות אפל, IBM, טקסס אינסטרומנטס (Texas Instruments), וצ'יפוטלה (Chipotle) יפרסמו דוחות. בשלישי קוקה קולה, יאהווורייזון ומקדונלנד'ס. רביעי יעמוד בסימן דוחות בואינג ו-AT&T וביום חמישי יגיע תורן של קטרפילר, מייקרוסופט ואמזון.

בסיכום השבוע שעבר מדד מניות הטכנולוגיה נאסד"ק איבד 0.4% מערכו ואילו דאו ג'ונס ו־S&P 500, שקטע ביום שישי את רצף הירידות הארוך ביותר שלו מאז 2011, ירדו ב־1% כל אחד. הירידות בתחילת השבוע החולף תודלקו גם על ידי גורמים נוספים ובהם אי־ודאות לגבי המדיניות העתידית של הבנק המרכזי האמריקאי (הפד) לאחר סיום מדיניות ההרחבה הכמותית והמשך הדאגה מהתפשטות מגיפת האבולה.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

"אם התחזקות הדולר תמשיך, קרוב לוודאי שנראה את ההשפעה ברבעון הרביעי של השנה", העריך בפני המרקט ווץ', רנדי פרדריק, מנהל המסחר והנגזרים בצ'רלס שוואב.

החולשה באירופה צוינה גם כאחד הגורמים המדאיגים ביותר את החברות כיום. לפיכך פרדריק ממליץ להתמקד על חברות שתלויות יותר במכירות בתוך ארה"ב. לדבריו, נראה כי ארה"ב מצליחה להפריד עצמה מהקשיים באירופה.

עוד הוסיף פרדריק כי אין גורם אחד המפעיל לחץ כעת על השווקים. הנתונים הכלכליים האחרונים אמנם לא היו חזקים במיוחד, אך השוק הצליח להסתדר בכל זאת. לכן הוא מעריך כי מחצית מהלחץ שמופעל על השוק נובע מהאתגרים באירופה, מירידת שיעורי הריבית ומהתפשטות מגיפת האבולה. הלחץ הזה טיפס בשבוע שעבר לשיא.

הפחד של המשקיעים עלה לרמה הגבוהה ביותר מזה שלוש שנים, ומדד CBOE העוקב אחר התנודתיות בשווקים עקף לזמן קצר את רף ה-30 נקודות ביום חמישי, הרמה הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2011, ובשוקי המניות נרשמו ירידות חדות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות