אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיימת תשתית ראייתית להעמיד לדין את אייל חדד בעבירות תרמית ודיווח צילום: עמית שעל

קיימת תשתית ראייתית להעמיד לדין את אייל חדד בעבירות תרמית ודיווח

כך טוענים מקורבים לתיק החקירה בעניינו של בעל חברת מחסני אופנה סלקשיין החשוד בביצוע עבירות תרמית בניירות ערך בסך של כ-79 מיליון שקל. תיק החקירה הועבר היום לפרקליטות מחוז תל אביב

19.10.2014, 14:53 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

מחלקת חקירות, מודיעין, ובקרת מסחר של רשות ניירות ערך, העבירה היום לפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) את תיק החקירה בעניינו של אייל חדד, בעל חברת מחסני אופנה סלקשיין, החשוד בביצוע עבירות תרמית בניירות ערך, עבירות דיווח וקבלת דבר במרמה. בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה, הרשות אינה מפרסמת מה המלצתה בתיק לגבי החשדות. עם זאת על פי מקורבים לתיק החקירה הרשות סבורה שישנה תשתית ראיות להעמיד את חדד לדין בעבירות תרמית ודיווח.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

על פי החשד, חדד ביצע כ-5,400 עסקאות תרמיתיות, עצמיות ומתואמות באמצעות 15 חשבונות שונים שבבעלותו ובשליטתו. עסקאות אלה התקיימו במניית חברת איתמר מדיקל בע"מ, במהלך השנים 2009-2014 והן מסתכמות בסך של כ-79 מיליון שקל. עסקאות אלה, על פי החשד, השפיעו על שער נייר הערך ויצרו מצג של מסחר תקין ואמיתי. פעילות תרמיתית זו, לפי הרשות, היוותה חלק משמעותי מהיקף הפעילות במניות החברה.

חדד נחקר בחודש אפריל במשרדי הרשות בת"א ושוחרר בתנאים מגבילים. בבקשה שהוגשה לבית המשפט לשחררו בתנאים ולאסור את יציאתו מישראל, טענה הרשות כי עוד לפי החקירה חדד ומקורבו החזיקו מעל ל-5% מהון המניות של חברת איתמר מדיקל אך נמנעו מלדווח אודות אחזקותיהם כמתחייב בחוק.

עו״ד איריס ניב סבאג ממשרד שינמן-נגב-ניב, המייצגת את חדד, מסרה בתגובה: "לא קיבלנו כל הודעה על העברת התיק לפרקליטות. אייל חדד הכחיש את החשדות נגדו. הוא השקיע במניה למעלה מ-4 שנים מתוך אמונה בחברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות