אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוטי זיסר מבקש מביהמ"ש לדחות את פינויו מהווילה בפתח תקווה צילום: אוראל כהן

מוטי זיסר מבקש מביהמ"ש לדחות את פינויו מהווילה בפתח תקווה

זיסר ואשתו מבקשים לדחות את מועד הפינוי בארבעה חודשים בנימוק של "סיבות אישיות". הבנקים לאומי והפועלים צפויים להתנגד

19.10.2014, 20:10 | זוהר שחר לוי

איש העסקים מוטי זיסר, בעבר בעל השליטה באלביט הדמיה, מבקש מבית המשפט לדחות את מועד פינויו מהווילה היוקרתית שלו בפתח תקווה מסיבות אישיות וחסויות, כך עולה מבקשה שהגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

השופט איתן אורנשטיין ידון השבוע בבקשתו של זיסר שהוגשה בערב חג סוכות לאחר שכונסי הנכסים בהליכים השונים, הכונס מטעם בנק לאומי, עו"ד יניב אזרן ועו"ד גיורא ארדינסט, המשמש ככונס מטעם בנק הפועלים, יציגו את עמדתם.

בחודש שעבר קיים כונס הנכסים מטעם לאומי התמחרות על רכישת הווילה של זיסר שהסתיימה באכזבה גדולה. למרות הערכת השמאי שהועמדה על כ-40 מיליון שקל – ההצעה הגבוהה ביותר שקיבל הכונס היתה בסך הכל 28 מיליון שקל ממקורביו של זיסר עצמו, מוטי גנץ ושאול זילברשטיין.

בשל כך, טרם הגיש עו"ד אזרן את המלצתו למכירת הווילה למציעים אלו בכוונה לנסות ולקיים התמחרות נוספת או לשפר את התוצאות בבית המשפט. לו זו הייתה מוגשת היא הייתה צפויה להתקל בהתנגדויות רבות בעיקר מכיוון בנק הפועלים – לו חייב זיסר כ-942 מיליון שקל.

לצד רצונו של עו"ד אזרן להשיא את התמורה על הנכס ובכך לשלם את חוב המשכנתא שחייב זיסר לבנק לאומי, בגובה 16 מיליון שקל, וכן חלק מהחוב לבנק הפועלים, נמצא הכונס בסד זמנים לחוץ שכן בני הזוג זיסר אמורים לפנות את הוילה לא יאחור מה-26 באוקטובר. תאריך הפינוי נקבע בין זיסר לבין בנק לאומי בהסכם ביניהם.

הווילה של זיסר בפ"ת, צילום: ענר גרין הווילה של זיסר בפ"ת | צילום: ענר גרין הווילה של זיסר בפ"ת, צילום: ענר גרין

והנה כעת, מבקשים בני הזוג זיסר, באמצעות באי כוחם עוה"ד שלום גולדבלט וליאת צרפתי שלום, לדחות את מועד הפינוי בארבעה חודשים. הסיבות, אומרים בני הזוג הינן אישיות כשהם מבקשים מבית המשפט לחסות אותן. לבקשה זו צפויים הן בנק לאומי והן בנק הפועלים להתנגד והשופט אורנשטיין יאלץ להכריע בסוגיה.

הנכס בפתח תקווה, שהוערך תחילה בלמעלה מ-70 מיליון שקל כולל שטח עצום של 4,899 מ"ר ובו בנוי בית מגורים, בריכת שחייה, מגרש כדורסל, בית כנסת, חדר כושר, מקווה ועוד. הוא עומד במרכזו של הליך פירוק בו פתח בנק הפועלים נגד זיסר, על רקע חוב של כ-942 מיליון שקל, הליך אליו הצטרף בנק הלאומי לו עומד חוב המשכנתא על הווילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
אנשים טובים שעשו הרבה חסד עם הכסף שלהם
מוטי וברכה זיסר הם אנשים טובים שכשהיה להם כסף הם עשו הרבה צדקה, הם הקימו את המאגר הלאומי לתרומת מח עצם ולזכותם עומדים חיים של מאות אנשים שחייהם ניצלו בזכות המאגר הזה ( ואני ביניהם) הם הקימו את בית אורנית ליד שניידר שעוזר ותומך במשפחות של חולי סרטן , אני מאחלת להם רק אושר ובריאות ואת כל הטוב שבעולם!!!
15.11.14
10.
מוטי זיסר מבקש לדחות את פינוי הבית
מישהו עצר וחשב מאיפה אדם שטוען שאין לו כסף איך הוא מאפשר לעצמו להחזיק בית כזה שעולה עשרות אלפי שקלים כל חודש ? ומה פתאום מקורביו מעוניינים לרכוש את הבית בחצי במשוי אלא אם כן זאת איזה קומבינה לשמור על הנכס תחת בעלים אחרים שהבעלים האמיתי הוא עצמו
אור , מרכז  |  20.10.14
8.
כתבה מיותרת. תניחו לו
כשבנקים מוציאים חייב מביתו כואב לי על מי שמאבד את ביתו ולא על הבנק שימחוק את החוב. גם אם פעם הוא היה מאד עשיר. גם אם מדובר בוילה ראוותנית. על המגיבים עלובי הנפש ששמחים לעד בנפול אדם מאיגרא רמא אני מרחם. שום דבר לא מצליח לגרום להם סיפוק בחייהם העלובים כמו השמחה שבראות את מי שפעם הצליח עכשיו סובל ונכשל. סוף סוף הם מוצאים מזור לכשלונותיהם האישיים ולרגשות הנחיתות שלהם. על אלה הנימים בוחר הצהובון לפרוט כשהוא מספר לנו מה תכולת הבית שלו. צהובון.
מודאג , ת"א  |  19.10.14
לכל התגובות